Máte dotaz? Volejte na:

+420 549 128 811

Máte dotaz? Volejte na:

+420 549 128 811

Nové 3D skenery ATOS 5 a 5X – Vysoká rychlost a přesnost měření

25. 6. 2018

ATOS 5 a 5X jsou dva nové vysokorychlostní skenery z rodiny produktů ATOS určené pro nejnáročnější metrologické aplikace z automobilového a leteckého průmyslu. Tyto průmyslové 3D skenery vynikají svou rychlostí i přesností měření. Kvalita dat z měření je obzvláště zřejmá v ostrosti těch nejmenších detailů, například při měření malých poloměrů nebo zalemovaných hran plechových výlisků.

 

 

 

Skenery ATOS 5 a 5X byly vyvinuty pro použití ve ztížených průmyslových podmínkách. Vylepšená projekce modrého světla poskytuje zvýšený světelný výkon potřebný pro proces skenování. Skenery jsou vhodné pro širokou škálu ručních i automatizovaných aplikací: od měření nástrojů a forem po plastové i kovové díly. Celoplošné 3D měření umožňuje komplexní kontrolu geometrie dílu a tím odhalení jiných geometrických vad dílu, což výrazně urychluje uvedení nového výrobku na trh.

 

 

 

Inovace

 

Metrologie v průmyslových podmínkách

Vyvážená kombinace hardwaru a softwaru umožňuje bezpečnou integraci 3D metrologie do výroby. Skenery ATOS 5 a 5X jsou opatřeny robustním krytem, který chrání zabudované kamery a objektiv proti prachu a stříkající vodě. Celý systém zajišťuje rychlý a bezpečný přenos dat v té nejvyšší kvalitě.

 

ATOS 5 – Vysoká rychlost

Rychlejší kamery umožňují krátké časy expozice při měření jakéhokoliv typu povrchů. ATOS 5 představuje špičkový vysokorychlostní 3D skener, který měří rychlostí až 100 snímků za sekundu, což odpovídá času 0,2 sekundy na 1 sken.

 

ATOS 5 umožňuje mobilní metrologii i plně automatizované měření. Při ručním používání nabízí celou řadu funkcí, od skenování po tracking a zpětnou projekci. Je vhodný pro měření plastových dílů i pro aplikace ve slévárenství. Lze jej také využít pro automatizovanou inspekci ve standardizovaných měřicích zařízeních ATOS ScanBox, a to pro díly různých velikostí i různé aplikace, jako je kontrola profilu lopatek, automobilové díly nebo kompletní inspekce karosérie.

 

ATOS 5X – Automatizované měření velkých ploch

Díky výkonnému modrému světlu umožňuje ATOS 5X automatizovaně měřit velkými objemy při maximální rychlosti. V kombinaci se zařízením řady ATOS ScanBox představuje špičkový 3D měřicí systém pro nástrojárny, lisovny a karosárny.

 

ATOS 5X využívá integrovaný laserový světelný zdroj, který generuje velice intenzivní světlo. Díky tomu je možné měřit plochy až do velikosti 1000 mm při extrémně krátké době expozice. Doba pořízení snímku dosahuje rychlosti 0,2 sekundy.

 

 

 

 

 

Nevíte si rady?

Máte speciální požadavek a nenašli jste ho v seznamu našich služeb?
Napište nám pomocí formuláře nebo nás kontaktujte přímo pro více informací.

Přímý kontakt

Volejte (Po–Pá 8–17 hod)

+420 549 128 811

Pište

mcae@mcae.cz

Poslat zprávu

Povinné údaje *