Máte dotaz? Volejte na:

+420 549 128 811

Máte dotaz? Volejte na:

+420 549 128 811

O firmě

Již více než 20 let otevíráme svým zákazníkům svět neomezených možností 3D technologií. Posouváme hranice zavedených průmyslových postupů a umožňujeme přehodnotit způsob návrhu designu, vývoje produktů i výrobních procesů. Jsme partnerem všude tam, kde je potřeba vyvíjet, konstruovat, tvořit, měřit, testovat a vyrábět. Pomocí 3D technologií umožňujeme dělat věci jinak, nově, efektivně a úsporně.

Společnost MCAE Systems byla založena v roce 1995 a sídlí v moderní budově v Kuřimi u Brna, která je současně i školicím střediskem a inovačním centrem. V roce 2013 jsme otevřeli prezentační a servisní centrum MCAE Systems – Centrum 3D digitálních technologií – v Plazech u Mladé Boleslavi. Od roku 2016 jsme součástí globální servisní sítě Stratasys Direct Manufacturing, poskytujeme tak služby v oblasti 3D technologií de facto po celém světě. Zákazníci se mohou spolehnout na špičkové, moderní technologie a s důvěrou se obrátit na tým školených odborníků, kteří je dokáží podpořit v každé fázi vývoje produktu či výrobního procesu.

 

Naše vize

 

Každá změna vyžaduje nový přístup a nové myšlení. Firemní filozofie MCAE je postavena na víře v tvůrčí lidský potenciál a schopnost člověka proměnit i ty nejsmělejší vize v realitu. Naše technologie a řešení umožňují lidem, aby hledali nové cesty a dělali věci jinak. Poskytujeme nástroje a odborné znalosti, abychom posílili dnešní i budoucí inovace.

 

Vedení společnosti

 

Jednatelé

Ing. Miloslav Drápela

ředitel společnosti

 

Ing. Aleš Juránek

zástupce ředitele

Úřední informace

Díky našim partnerům můžeme zákazníkům přinášet to nejlepší, co je dnes na trhu dostupné a rozvíjet tak jejich podnikání v mnoha oblastech. Mezi naše hlavní partnery patří společnosti GOM, Stratasys nebo Tebis.

Zastupujeme tyto značky

GOM

Výrobce profesionálních optických měřicích technologií a systémů pro 3D souřadnicová měření a analýzy deformací, založených na digitálním zpracování obrazu. Řešení GOM využívají výrobci v odvětvích automobilového průmyslu, letectví a další. Partnerem firmy GOM jsme od roku 1998.

Stratasys

Přední světový výrobce průmyslových 3D tiskáren, nabízející vedle patentované technologie FDM také další metody 3D tisku. Nabízí široké portfolio zařízení, od jednodušších stolních 3D tiskáren po nejvýkonnější výrobní 3D systémy. Oficiálním partnerem společnosti Stratasys jsme od roku 1996.

MakerBot

MakerBot Industries, dceřiná společnost firmy Stratasys, se specializuje na cenově dostupné stolní 3D tiskárny pro výrobu koncepčních modelů a prototypů. Její hardwarová a softwarová řešení jsou vyvíjena na míru potřebám konstrukčních kanceláří a technicky zaměřených škol.

Tebis

Tebis vyvíjí robustní CAD/CAM software pro výrobu nástrojů, lisování a výrobu forem. Dodávky softwarových řešení Tebis doplňuje komplexními konzultačními službami, které jeho zákazníkům pomáhají optimalizovat obchodní strategie a procesy.

Canfield Scientific

Světový lídr v oblasti zobrazovacích systémů, nabízí služby a produkty pro vědecký výzkum a zdravotnické aplikace, včetně průmyslových odvětví farmacie, biotechnologie, kosmetiky, zdravotní a dermatologické péče.

CyberGlove Systems

Světová jednička v technologiích datových rukavic nabízí ve svém oboru nejsofistikovanější řešení na trhu. Její technologie pomáhají zákazníkům rychleji modelovat, konstruovat a animovat ve virtuální realitě s haptickou odezvou.

KUKA Robotics

Jako průkopník robotické a automatizační technologie patří KUKA Robotics k vedoucím výrobcům průmyslových robotů v celosvětovém měřítku. Díky svému širokému portfoliu, jež zahrnuje také pestrou nabídku softwarových aplikací, pokrývá téměř všechny oblasti nosností a typů robotů.

Revware Inc.

Dodavatel přenosných digitizérů, doplňků a měřicího softwaru MicroScribe, které jsou podporovány více než 50 profesionálními softwarovými aplikacemi. Revware již dvě desetiletí poskytuje digitalizační hardware pro CAD a technický software, včetně aplikace RevWorks pro SolidWorks.

3D Systems (Geomagic Freeform)

3D Systems poskytuje komplexní 3D produkty a služby, včetně 3D tiskáren, tiskových materiálů, služeb na zakázku a digitálních modelovacích nástrojů. Její ekosystém podporuje pokročilé aplikace od produktového designu až po výrobu.

Materialise

Materialise transformuje své zkušenosti do řady softwarových řešení, inženýrských a 3D tiskových služeb, které společně tvoří páteř průmyslu. Otevřené a flexibilní platformy společnosti umožňují hráčům v průmyslových odvětvích vytvářet inovativní 3D tiskové aplikace.

DesktopMetal

Desktop Metal znovuobjevuje způsob, jakým inženýrské a výrobní týmy vyrábějí kovové součásti - od prototypů až po masovou výrobu.

Proč spolupracovat s MCAE Systems

 

Unikátně propojujeme potřeby zákazníků se světem nejmodernějších 3D technologií, aby tvořily harmonický celek a utvářely komplexní řešení pro praxi.

 

Máme nepřeberné množství zkušeností a dokonale ovládáme 3D technologie a jejich uplatnění ve výrobním procesu.

 

Garantujeme profesionální přístup ve všech fázích obchodního procesu – od konzultací a návrhu řešení až po finální implementaci a zaškolení.

 

 • Mnohaleté zkušenosti
 • Špičkové technologie
 • Garance kvality
 • Inovativní technologie
 • Profesionální přístup
 • Spolehlivost
 • Porozumění
 • Spokojenost našich zákazníků

 

Spolupráce s EU

Máme zkušenosti s projektem „Vybudování VaV střediska pro vyvíjení pohonů elektrocentrál nižšího výkonu“ (program OPPI – POTENCIÁL – výzva III).

 • Firma MCAE Systems úspěšně vybudovala školicí středisko (projekt OPPP, 2006 – 2007).
 • MCAE vyřešila projekt „Nekonvenční technologie“ (program OPPI – INOVACE – Výzva II, 2008 – 2012).
 • Dokončili jsme projekt „Vybudování VaV střediska pro vyvíjení pohonů elektrocentrál nižšího výkonu“ (program OPPI – POTENCIÁL – výzva III, 2013 – 2015).
 • V rámci projektu POTENCIÁL se provedla přístavba areálu MCAE Systems v Kuřimi, jako centrum pro výzkum a vývoj. Výstavba započala v říjnu 2013 a byla dokončena v dubnu 2014. Celý projekt včetně technologického vybavení a vyřešení VaV úkolů byl ukončen v květnu 2015.
 • Od roku 2017 pracujeme na projektu MIKRO ORC JEDNOTKA S VYUŽITÍM 3D TISKU, který je spolufinancován Evropskou unií. Cílem je navrhnout, vyrobit a ověřit funkčnost uvažované koncepce jednotky ORC a jejího konstrukčního uspořádání, dosáhnout předpokládané výkonové parametry, zajistit spolehlivý automatický chod, požadovanou životnost a environmentální bezpečnost.

 

Mezi naše nejvýznamnější zákazníky patří například:

 

 • ŠKODA Auto,
 • Tescoma,
 • Kovovýroba Hoffmann,
 • VUT v Brně,
 • Masarykova Univerzita,
 • ČVUT v Praze,
 • Alucast,
 • Volkswagen Slovakia,
 • Hella Autotechnik Nova,
 • Moravská modelárna,
 • Bang & Olufsen,
 • Slévárna Heunisch,
 • Meopta a další.

 

Spolupracujeme s velkými firmami i s drobnějšími podnikateli z různých průmyslových odvětví.

 

Společnost MCAE Systems má zaveden a používá systém managementu kvality, který odpovídá ČSN EN ISO 9001:2016.

 

 

 

Volné pracovní pozice:

 

 

KUŘIM

Technik 3D skenování 

požadované vzdělání – úplné střední odborné vzdělání s maturitou technického směru

další požadavky – technické myšlení, čtení výkresové dokumentace, pečlivost, zodpovědnost, komunikační a prezentační dovednosti, spolehlivost, samostatnost

popis práce – provádění měření 3D skenerem podle výkresové dokumentace, vyhodnocení měření vůči CAD modelu, analýzy z měření a vytváření měřících protokolů

výhodou – vyhláška č. 50, znalost 3D modelování

benefity – zázemí moderní firmy, práce s nejmodernějšími systémy, mobilní telefon, mimořádné odměny, zajímavá a kreativní práce, pružná pracovní doba, zaškolení u zahraničního partnera, jazykové vzdělání, stravenky…

 

 

Technik pro optické deformační měření 

požadované vzdělání – SŠ / VŠ technického směru

další požadavky – technické myšlení, čtení výkresové dokumentace, pečlivost, zodpovědnost, komunikační a prezentační dovednosti, spolehlivost, samostatnost

popis práce – provádění 3D měření pohybů a deformací na základě požadavků zákazníka, vyhodnocení mechanických zkoušek, export a prezentace výsledků a vytváření protokolů, školení zákazníků

výhodou – vyhláška č. 50, znalost 3D modelování

benefity – zázemí moderní firmy, práce s nejmodernějšími systémy, mobilní telefon, mimořádné odměny, zajímavá a kreativní práce, pružná pracovní doba, zaškolení u zahraničního partnera, jazykové vzdělání, stravenky…

 

 

MLADÁ BOLESLAV

Aplikační inženýr pro optické 3D měření

požadované vzdělání – SŠ / VŠ technického směru

další požadavky – řidičský průkaz skupiny B, základní znalost anglického jazyka, technické myšlení, pečlivost, zodpovědnost, komunikační a prezentační dovednosti, spolehlivost, samostatnost

popis práce – provádění ukázkových měření, zajišťování technické podpory novým i stávajícím zákazníkům jak v okolí Mladé
Boleslavi tak i po celé ČR, nástup možný ihned

výhodou – vyhláška č. 50, znalost 3D modelování, čtení výkresové dokumentace

benefity – práce s nejmodernějšími systémy, mobilní telefon, mimořádné odměny, zajímavá a kreativní práce, pružná pracovní doba, zaškolení u zahraničního partnera, jazykové vzdělání, stravenky…

 

 

Servisní technik pro 3D tisk

požadované vzdělání – minimálně úplné střední odborné vzdělání s maturitou v oboru elektro

další požadavky – řidičský průkaz skupiny B, základní znalost anglického jazyka, osvědčení o odborné způsobilosti pracovníků v elektrotechnice

popis práce – servis a údržba 3D tiskáren v místě pracoviště i po celém území ČR, školení probíhá v zahraničí, proto je nutná znalost angličtiny, místo výkonu práce Plazy u Mladé Boleslavi, nástup možný ihned

výhodou – vyhláška č. 50, praxe v oboru

benefity – práce s nejmodernějšími systémy, mobilní telefon, mimořádné odměny, zajímavá a kreativní práce, pružná pracovní doba, zaškolení u zahraničního partnera, jazykové vzdělání, stravenky…

 

 

Technik 3D skenování 

požadované vzdělání – úplné střední odborné vzdělání s maturitou technického směru

další požadavky – technické myšlení, čtení výkresové dokumentace, pečlivost, zodpovědnost, komunikační a prezentační dovednosti, spolehlivost, samostatnost

popis práce – provádění měření 3D skenerem podle výkresové dokumentace, vyhodnocení měření vůči CAD modelu, analýzy z měření a vytváření měřících protokolů

výhodou – vyhláška č. 50, znalost 3D modelování

benefity – práce s nejmodernějšími systémy, mobilní telefon, mimořádné odměny, zajímavá a kreativní práce, pružná pracovní doba, zaškolení u zahraničního partnera, jazykové vzdělání, stravenky…

 

 

 

Chcete se stát platným členem našeho týmu a být součástí rozvoje ryze české společnosti, která zastupuje významné zahraniční firmy na českém a slovenském trhu? Myslíte si, že máte co nabídnout a že bychom mohli využít vašich zkušeností a předností? Pak nám neváhejte napsat a poslat svůj životopis na adresu mcae@mcae.cz.

Katalog Tebis

Česká verze katalogu Tebis

 

Bezpečnostní listy v českém jazyce k veškerým tiskárnám a materiálům Stratasys jsou dostupné na tomto linku na stránkách Stratasys ZDE.

 

Některé nejčastěji používané naleznete níže, ale nejsou aktualizovány. Přehledný a aktuální seznam včetně možností třídění a filtrování podle typu či druhu produktu i jazyka je možné právě na linku výše.

 

FDM

Model Materials

Support Materials

Other Items

 

PolyJet

Cleaning Fluids Material

Support Materials

Dental and Bio-Compatible

Hearing Aid Materials

High Temperature Material

Transparent Materials

Rigid Opaque Materials

Polypropylene-like Materials

Rubber-like Materials

Digital ABS Materials

Nevíte si rady?

Máte speciální požadavek a nenašli jste ho v seznamu našich služeb?
Napište nám pomocí formuláře nebo nás kontaktujte přímo pro více informací.

Přímý kontakt

Volejte (Po–Pá 8–17 hod)

+420 549 128 811

Pište

mcae@mcae.cz

Poslat zprávu

Povinné údaje *