Konec výroby vstřikovacích forem?

Sériová výroba funkčních koncových dílů 3D tiskem

3D tisk s využitím technologie SAF je ideální pro průmyslovou výrobu sérií plastových dílů. Nemusíte už pořizovat nákladné formy na vstřikování, vyrábějte konzistentní díly na míru a dle potřeby. Díky své vysoké rychlosti tisku a možnosti vytvářet kvalitní součásti s hladkým povrchem a přesným detailem umožňuje výrobcům snižovat náklady na výrobu a zároveň zvyšovat flexibilitu a schopnost reagovat na rychle se měnící tržní poptávku.

Pokud hledáte moderní, rychlý a ekonomicky efektivní způsob výroby sérií plastových dílů, 3D tiskárna Stratasys H350 s technologií SAF je to pravé řešení.

Vstřikování plastů vs sériová výroba 3D tiskem

Doba výroby?

6 až 20 týdnů na výrobu a dodání forem
vs 1 až 2 dny pro 3D tisk a následné očištění

Flexibilita produkce?

Každý díl vyžaduje vlastní formu
vs 3D tisk přímo z CAD souboru

Návratnost investice?

Velké série nad 10 000 kusů
vs malé i střední série dílů do velikosti 200 mm

Komplexní díly?

Limitace geometrie výrobou forem
vs geometrie nevyrobitelné vstřikováním

Spuštění výroby?

Až několik hodin pro přípravu forem
vs 20-30 minut mezi tiskovými úlohami

Jak můžete sériovou výrobou 3D tiskem ušetřit čas i peníze?

Vstřikování plastů může být sice efektivní metodou výroby plastových dílů, ale má také své nevýhody. Mezi hlavní z nich patří časová náročnost a vysoké náklady na výrobu forem a nástrojů, nízká flexibilita výroby a zdlouhavý proces přípravy.

Chcete vědět jak Vám může sériový 3D tisk pomoci ušetřit čas a náklady na výrobu koncových dílů? Vyplňte formulář níže a bezplatně si stáhněte náš white paper, který porovnává sériovou výrobu 3D tiskem s tradičním vstřikováním plastů.

Stáhněte si white paper

Sériová výroba 3D tiskem a její výhody

Rychlá a efektivní výroba

Zakázková výroba 3D tiskem je rychlým a spolehlivým řešením pro malé a střední série dílů. Hotové díly můžete mít vyrobené v rámci několika dní a nemusíte tak čekat na nákladnou a složitou výrobu forem.

Konzistentní kvalita výroby

Vlastní technologické procesy, odborná obsluha 3D tisku a kontrola kvality jsou naším tajemstvím, díky němuž dodáváme vždy konzistentní výrobky s výjimečnou kvalitou.

Zkrácení doby montáže

Neztrácejte čas sestavováním produktů! Spolehněte se na 3D tisk a vytvářejte složité geometrie, které lze vytisknout jako jeden kus - nebo je lze v rámci jedné sestavy zkonsolidovat.

Úprava návrhu přesně na míru

3D tisk s sebou přináší jedinečnou možnost variabilní výroby, díky čemuž své návrhy můžete neustále iterovat a zdokonalovat, tak aby přesně odpovídali vašim potřebám a požadavkům.

0
Let na trhu
0 +
Zakázek ročně
0
Inovativních technologií
0 +
Spokojených zákazníků

Představení technologie SAF

3D tiskárna Stratasys H350 s technologií SAF (Selective Absorption Fusion) pracuje s termoplastickým materiálem. Využívá protiběžný rotující válec k nanášení práškových vrstev na tiskovou podložku a tryská absorpční kapalinu k vyznačení vrstev dílu. Znázorněné vrstvy jsou spojovány působením infračervené lampy v celé šíři tiskové podložky. Během tisku se tisková hlava automaticky upravuje v reálném čase, aby udržela správnou vzdálenost od tiskové podložky a zároveň dokázala tisknout s vysokou přesností a kvalitou. Tento cyklus se opakuje pro každou vrstvu, dokud se nevytvoří kompletní díl. Díky tomuto procesu umožňuje technologie SAF tisknout díly s vysokou přesností, což je ideální pro výrobu komplexních součástí nebo menších sérií dílů.

3D tiskárna Stratasys H350

3D tiskárna Stratasys H350 nabízí výrobu malých sérií koncových plastových dílů bez nutnosti výroby forem, což snižuje celkové náklady na výrobu. Díky této technologii lze vytisknout díly s minimálními omezeními pro konstrukci, včetně složitých geometrických tvarů, které by nebylo možné vytvořit metodou vstřikování plastů. Tiskárna umožňuje tisk různorodých dílů najednou, což zvyšuje efektivitu výroby a šetří čas. Rychlost a flexibilita výroby jsou také výhodou, protože umožňují jednoduché změny designu a rychlé iterace. Certifikované materiály používané v tiskárně zaručují vysokou kvalitu a spolehlivost výsledných dílů. Díky této tiskárně lze zajistit rychlý náběh výroby, což je důležité pro firmy, které potřebují rychle reagovat na tržní poptávku.

Hlavní výhodou technologie SAF je rychlá výroby menších sérií koncových dílů bez nutnosti vstřikovacích forem a mechanická odolnost dílů.

Příklady dílů vhodných pro sériovou výrobu 3D tiskem