Desktop Metal nyní představuje možnost 3D tisku z mědi

9. 12. 2020

Díky vynikající tepelné a elektrické vodivosti je měď ideálním materiálem pro přenos tepla nebo elektřiny. Z tohoto důvodu se měď používá prakticky ve všech elektronických zařízeních, stejně jako ve výměnících tepla používaných v ropném, plynárenském, automobilovém a spotřebním průmyslu, induktorech a dalších. Proto bychom vám rádi představili novou možnost a to 3D tisk z mědi na zařízení Studio System+ od Desktop Metal.

Technologie Bound Metal Deposition + měď

Měď vytištěná na zařízení Desktop Metal Studio System je čistá měď.

Měď vytištěná na zařízení Studio System má hodnotu IACS* 85,2%, což z ní činí vynikající volbu materiálu pro vodivé součásti pro 3D tisk.

Měď je také vynikajícím vodičem tepla (měď má třetí nejvyšší tepelnou vodivost ze všech materiálů, hned za stříbrem a diamantem, které obecně nejsou ekonomicky alternativní volbou materiálu). Tato vynikající tepelná vodivost z ní činí vynikající volbu materiálu pro součásti, které vyžadují přenos tepla, jako jsou tepelné výměníky.

Pomocí procesu Bound Metal Deposition mohou uživatelé rychle vyrobit širokou škálu dílů pro koncové použití. Tisk dílů z mědi je ideální alternativou k obrábění, které může být příliš drahé, protože extrémní tažnost mědi a zpracovatelnost za studena vede k vysokému opotřebení nástroje a pomalým řezným rychlostem.

Tisk na zařízení Studio System také umožňuje nový přístup k navrhování dílů jako je začlenění vnitřních odlehčených struktur nebo konformních chladicích kanálů pro zlepšení přenosu tepla, které u tradiční výroby nejsou možné.

Díly, které jsou obvykle vyráběny z mědi

* IACS je mezinárodní standard žíhané mědi – měření toho, jak vodivá je specifická měď ve srovnání s čistou žíhanou tvářenou mědí.