MCAE Systems získala ocenění „Top Marketing of The Year“ od svého partnera Desktop Metal

První březnový týden se konal v americkém Bostonu partnerský summit společnosti Desktop Metal, kde se setkávají partneři a distributoři z celého světa. O to větší hrdost cítíme, že jsme uspěli v celosvětové „konkurenci“ a získali ocenění „Top Marketing of The Year“ za rok 2018.

Rozhodující pro toto ocenění byla naše prezentace na Mezinárodním strojírenském veletrhu (MSV) v Brně v říjnu 2018, kde jsme také získali Zlatou medaili v kategorii Inovace výrobního stroje za 3D tiskárnu Studio System+ právě od Desktop Metal.

Tato tiskárna je určena pro 3D tisk z kovu v kancelářském prostředí. Díky integraci cloudového softwaru nabízí uživatelsky jednoduchý pracovní proces výroby složitých kovových součástí tzv. in-house, od digitálního souboru až po finální kovový díl. Jde o zásadní posun ve způsobu vývoje produktů i jejich uvádění na trh. Dochází ke snížení nákladů a výraznému zvýšení rychlosti, bezpečnosti i kvality kovového 3D tisku.

Tiskárna byla k vidění v naší expozici při MSV, kde jsme na ploše téměř 300m2 představili nejnovější technologie z oblasti 3D optické metrologie, 3D tisku i CAD/CAM.

V rámci tohoto veletrhu je každoročně vyhlašována soutěž o Zlatou medaili pro nejlepší inovační exponáty. Soutěž vyhlašuje Svaz průmyslu a dopravy a Vysoké učení technické v Brně. Organizátorem jsou tradičně Veletrhy Brno. Cílem hodnocení je ocenit Zlatou medailí ty výsledky tvůrčí práce, které nejlépe zhmotnily výsledky výzkumu a vývoje do inovace – inovačního exponátu – konkurenceschopného komerčního produktu na trhu. A právě tyto body 3D tiskárna Studio System+ perfektně naplňuje.