Máte dotaz? Volejte na:

+420 549 128 811

Máte dotaz? Volejte na:

+420 549 128 811

V MCAE Systems vznikl další 3D model špičkového zařízení

20. 9. 2017

Zmenšený 3D model plynem izolované rozvodny si u MCAE Systems objednala firma ABB, dodavatel špičkových technologií pro oblast energetiky, průmyslu, dopravy a infrastruktury. V těchto zapouzdřených rozvodnách je hlavním izolačním médiem speciální plyn, který má mnohem lepší izolační vlastnosti než vzduch. Umožňuje tak výraznou redukci rozměrů (až 40krát), což je zvláště v zastavěných oblastech velkou výhodou jak z pohledu rozměrů, tak z pohledu bezpečnosti obsluhy.

Společnost ABB si pro výrobu 3D modelu zapouzdřené rozvodny nevybrala MCAE náhodou. Naše portfolio 3D technologií patří k nejširším v České republice a jen např. v oblasti aditivních technologií (3D tisku) patříme vůbec k prvním průkopníkům. Naše řešení i inovace v oblasti 3D tisku, 3D měření i CAD/CAM dnes oceňují v mnoha průmyslových podnicích. Díky našim zkušenostem bylo tedy nasnadě, že zhotovení takto složitého 3D modelu zvládneme na jedničku. Samotná výroba modelu probíhala během dvou letních měsíců letošního roku v sídle naší firmy v Kuřimi i na pobočce v Plazech u Mladé Boleslavi.

 

Jednotlivé díly plastového modelu rozvodny byly vytištěny na 3D tiskárnách Fortus 450mc a Fortus 900mc značky Stratasys. Tyto léty prověřené tiskárny s technologií FDM jsou ideálními zařízeními pro výrobu pevných, odolných a přesných dílů z široké a stále rostoucí skupiny průmyslových termoplastů. O kvalitě těchto strojů svědčí fakt, že  Fortus 450mc vyráběl hlavní díly modelu 7 dnů v kuse bez přerušení. Pro zhotovení modelu rozvodny bylo potřeba vytisknout 205 dílů ve třech barvách (bílá, šedá, červená).

 

Pro přesné a rychlé upevnění jednotlivých vytištěných dílů bylo nutné vyvrtat více než 200 různých děr do základní desky. Vrtání potřebných děr bylo realizováno robotem KUKA KR60 HA a CAM softwarem Tebis. Tento špičkový CAD/CAM software s modulární koncepcí pomáhá společnostem optimalizovat procesy a zvýšit produktivitu i tvorbu hodnot při vývoji, navrhování a výrobě.

 

Plynem izolovaná rozvodna Praha Chodov (ABB)

ELK 3-420, 400 kV

 

Plastový 3D model 1:45

 

Zapouzdřené rozvodny se staví všude tam, kde jsou nároky na minimalizaci rozměrů rozvodny, například v hustě osídlených oblastech, ve městech, kde je kladen důraz na estetické provedení, v prostředích s náročnými klimatickými podmínkami apod. V České republice se na napěťové hladině 400 kV vyskytují dvě – jedna je na pražském Chodově a druhá na Dlouhých Stráních v Jeseníkách.

 

Nevíte si rady?

Máte speciální požadavek a nenašli jste ho v seznamu našich služeb?
Napište nám pomocí formuláře nebo nás kontaktujte přímo pro více informací.

Přímý kontakt

Volejte (Po–Pá 8–17 hod)

+420 549 128 811

Pište

mcae@mcae.cz

Poslat zprávu

Povinné údaje *