Máte dotaz? Volejte na:

+420 549 128 811

Máte dotaz? Volejte na:

+420 549 128 811

Uplatnění 3D technologií ve slévárenství – Seminář- Plazy u Mladé Boleslavi

10. 6. 2016

Dne 8. června 2016 si společnost MCAE Systems s úspěchem zopakovala technologický seminář, zaměřený na využití nejmodernějších 3D technologií ve slévárenství. Tentokrát však v Čechách – v nové hale MCAE Systems v Plazech u Mladé Boleslavi. Pro akci si našlo čas na 40 účastníků, kteří se mohli přesvědčit, jak díky 3D technologiím zefektivnit své výrobní procesy.

Nová hala, otevřená v květnu letošního roku v Plazech u Mladé Boleslavi, je připravena pro rozvoj unikátního technologického centra služeb MCAE Systems. Bude nabízet služby v oblasti industriálních aditivních technologií (3D tisk), 3D optické metrologie, CNC obrábění, vakuového lití, rychlé výroby skořepinových forem pro přesné lití či rychlé výroby kovových prototypových dílů. Se svou rozlohou i technickým vybavením se zařadí mezi největší centra komplexních služeb v České republice.

 

Účastníci semináře se tak stali prvními návštěvníky této budovy. Programová náplň akce byla obdobná jako u předešlého semináře, který se konal v měsíci dubnu v Kuřimi. MCAE Systems zde prezentovala hned několik systémů, které dokáží výrobní proces výrazně urychlit ve všech jeho fázích – přípravné, výrobní i kontrolní.

 

Seminář byl opět rozdělen do dvou částí. V dopoledních hodinách proběhl blok přednášek zaměřený na aplikace a využití jednotlivých 3D technologií. V oblasti 3D tisku byly představeny aditivní technologie pro slévárenství a rychlá výroba kovových odlitků, keramických a pískových forem (průmyslové 3D tiskárny voxeljet pracující na bázi práškové aditivní výrobní technologie), v oblasti 3D digitalizace měření pískové formy, odlitků a modelového zařízení (průmyslové skenery ATOS od firmy GOM) a v oblasti CAM obrábění modelového zařízení a odlitků (software Tebis). Na závěr nechyběla přednáška z oblasti vakuového lití (MK Technology).

V odpoledních hodinách si všichni účastníci obešli připravené workshopy, z nichž každý byl zaměřený na jednu z prezentovaných technologií. Na jednotlivých tematických pracovištích tak mohli vidět automatizované měření menších odlitků z přesného lití (ATOS ScanPort) i automatizované měření velkých odlitků (ATOS ScanBox), inspekci pískové formy a polohy jádra ve formě (ATOS Compact Scan 5M), vakuové lití (MK Technology), 3D tisk modelového zařízení pro formování do písku (Stratasys, voxeljet), robotické broušení/odjehlení odlitku (Tebis, KUKA) a CNC frézování modelu pro formování do písku (Tebis). Tato část semináře nabídla všem přítomným možnost individuálních konzultací a jednání ve velmi příjemné atmosféře.

 

Nevíte si rady?

Máte speciální požadavek a nenašli jste ho v seznamu našich služeb?
Napište nám pomocí formuláře nebo nás kontaktujte přímo pro více informací.

Přímý kontakt

Volejte (Po–Pá 8–17 hod)

+420 549 128 811

Pište

mcae@mcae.cz

Poslat zprávu

Povinné údaje *