Máte dotaz? Volejte na:

+420 549 128 811

Máte dotaz? Volejte na:

+420 549 128 811

Uplatnění 3D technologií ve slévárenství – Seminář

12. 4. 2016

Společnost MCAE Systems uspořádala ve čtvrtek 7. dubna 2016 velice úspěšný technologický seminář, zaměřený na využití nejmodernějších 3D technologií ve slévárenství. V dnešní době, kdy na efektivitě a účinnosti procesů velmi záleží, se tak více než 60 účastníkům semináře nabídla možnost, jak se právě díky 3D technologiím udržet na špici ve svém oboru.

Téma semináře nebylo vybráno náhodou. V poslední době můžeme sledovat na trhu zvýšenou poptávku po tvarově stále komplexnějších odlitcích. Z této situace těží slévárny přesného lití, které dokáží náročné požadavky zákazníků velmi dobře uspokojit. Často ale může být rozhodujícím faktorem rychlost, s jakou je firma schopna zakázku vyrobit. Zákazník si tak vybírá, zda je pro něj prioritní cena součásti nebo rychlost výroby prvního odlitku.

 

A zde vstupují do procesu moderní 3D technologie

MCAE Systems nabízí hned několik systémů, které dokáží výrobní proces výrazně urychlit. A to ve všech jeho fázích – přípravné, výrobní i kontrolní.

 

Seminář byl rozdělen do dvou částí. V dopoledních hodinách proběhl blok přednášek zaměřený na aplikace a využití jednotlivých 3D technologií. V oblasti 3D tisku byly představeny aditivní technologie pro slévárenství a rychlá výroba kovových odlitků, keramických a pískových forem (průmyslové 3D tiskárny voxeljet pracující na bázi práškové aditivní výrobní technologie a zařízení Cyclone), v oblasti 3D digitalizace měření pískové formy, odlitků a modelového zařízení (průmyslové skenery ATOS od firmy GOM) a v oblasti CAM obrábění modelového zařízení a odlitků (software Tebis).

 

V odpoledních hodinách se všichni účastníci rozdělili do několika skupin a se zájmem obešli čtyři připravené workshopy, z nichž každý byl zaměřený na jednu z prezentovaných technologií. Na jednotlivých tematických pracovištích tak mohli vidět jak automatizované měření menších odlitků z přesného lití (ATOS ScanPort), tak automatizované měření velkých odlitků (ATOS ScanBox). Neméně zajímavá byla inspekce pískové formy a polohy jádra ve formě (ATOS Compact Scan 5M). K vidění bylo také robotické obrábění modelového zařízení a automatizované obrábění odlitků na CNC frézce, dále pak ukázka softwaru Tebis – Reverse Engineering. V oblasti rychlé výroby kovových odlitků (fy. MK Technology) si mohli účastníci prohlédnout rychlou výrobu skořepinových forem (zařízení Cyclone) či vakuové lití – výrobu voskového modelu pro přípravu skořepinové formy. Nechyběly ani aditivní technologie pro slévárenství (3D tiskárny a 3D výrobní systémy voxeljet, Stratasys, MakerBot, MCOR), a to např. ukázka použití aditivní technologie pro výrobu skořepinové formy. Tato část semináře nabídla všem přítomným možnost individuálních konzultací a jednání ve velmi příjemné atmosféře.

 

Nevíte si rady?

Máte speciální požadavek a nenašli jste ho v seznamu našich služeb?
Napište nám pomocí formuláře nebo nás kontaktujte přímo pro více informací.

Přímý kontakt

Volejte (Po–Pá 8–17 hod)

+420 549 128 811

Pište

mcae@mcae.cz

Poslat zprávu

Povinné údaje *