Máte dotaz? Volejte na:

+420 549 128 811

Máte dotaz? Volejte na:

+420 549 128 811

Trendy a novinky v oblasti aditivní výroby firmy Stratasys – 4. 5. 2017 – Seminář

11. 5. 2017

Mezi tradiční akce, které společnost MCAE Systems pravidelně pořádá, patří setkání uživatelů jednotlivých 3D technologií. Tentokrát byla na programu progresivní budoucnost aditivní výroby (3D tisku). Účastníci semináře měli zcela výjimečnou příležitost diskutovat přímo se zástupci firmy Stratasys, dozvědět se o novinkách a trendech a přesvědčit se, že do aditivní výroby se vyplatí investovat.

 

O tom, že aditivní technologie mění způsob, jakým vyrábíme věci a současně mění i činnost a povahu výroby, už dnes není pochyb. Tyto technologie jsou již naprosto nezbytným moderním nástrojem pro zjednodušení a urychlení vývo­jového a výrobního procesu.

 

Setkání uživatelů, kterého se zúčastnilo přes 70 osob z bezmála 50 firem, jsme uspořádali ve spolupráci s naším dlouholetým partnerem a lídrem na trhu aditivní výroby, společností Stratasys. Bylo nám velkou ctí na semináři přivítat jak evropské představitele managementu, tak zkušené technické specialisty firmy Stratasys, kteří se během celé akce aktivně podíleli na přednáškách i workshopech.

 

 

Blok prezentací byl zahájen představením MCAE Systems a poté následovala přednáška o vizích, strategiích a trendech aditivní výroby z pohledu firmy Stratasys. Hned poté byla účastníkům podrobně představena řada nových 3D tiskáren Stratasys F123 Series. Tyto nové kancelářské 3D tiskárny s technologií FDM jsou určené pro profesionální, rychlou výrobu prototypů. Další přednáška firmy Stratasys se týkala představení nového softwaru GrabCAD a jeho funkcí. Tento chytrý software usnadňuje celý proces 3D tisku; díky funkcím, jako je vytváření podrobných protokolů a vzdálené sledování, lze jednoduše spravovat tiskové úlohy a sdílet projekty mezi uživateli. Poslední přednáška firmy Stratasys zahrnovala přehled nejnovějších materiálů (např. Nylon 12CF nebo Agilus30) pro širokou škálu aplikací.

 

Přednášky firmy Stratasys vystřídaly neméně zajímavé prezentace uživatelů, které byly zaměřeny na využití aditivní výroby v leteckém a automobilovém průmyslu (Evektor, Škoda Auto).

 

Účastníci setkání také velmi ocenili četnost strojů a zařízení, které byly během semináře k vidění. Na odpoledních workshopech se mohli podrobně seznámit nejen s nejnovějšími přírůstky 3D tiskáren Stratasys, ale i s dalšími technologiemi jako je vakuové lití či rychlá výroba skořepinové formy. Jedinečnou možností také byla možnost konzultovat své konkrétní projekty přímo s odborníky z firmy Stratasys.

 

Workshopy

 

 

„Perfektní dojem, mnoho nových informací, skvělá skladba přednášek, velice kvalitní organizace (žádná hluchá místa), přímé ukázky. Vynikající Catering a vstřícnost všech zaměstnanců“. (Medical Technologies)

 

Nevíte si rady?

Máte speciální požadavek a nenašli jste ho v seznamu našich služeb?
Napište nám pomocí formuláře nebo nás kontaktujte přímo pro více informací.

Přímý kontakt

Volejte (Po–Pá 8–17 hod)

+420 549 128 811

Pište

mcae@mcae.cz

Poslat zprávu

Povinné údaje *