Máte dotaz? Volejte na:

+420 549 128 811

Máte dotaz? Volejte na:

+420 549 128 811

Tebis V4.0 R7 obsahuje nové 5osé funkce pro lepší kvalitu povrchu a snadnější ovládání, 2. část

10. 4. 2019

V nejnovější verzi Tebis V4.0 R7 vás čekají nové funkce 5osého souvislého obrábění i mnohá vylepšení v datových rozhraních. Významné změny byly provedeny také uvnitř softwaru, jde zejména o zlepšení NC přesnosti a úpravu výpočetních algoritmů pro dosažení ještě lepší kvality obrobeného povrchu. Navíc si užijete zvýšeného uživatelského komfortu.

 

Ve druhém přehledu vás seznámíme s ostatními novinkami:

 

Rozšíření pojmenování nástroje

Další technologie

Pojmenování nástrojů v knihovně nástrojů, což je důležité pro rychlé nalezení vhodného nástroje, není tak úplně jednoduché. Tebis v nové verzi rozšířil možnosti, jak tyto nástroje automaticky pojmenovávat. Nyní lze v šabloně „jména“ zadat více parametrů jako např. počet řezných hran, druh závitu, programovanou hloubku obrábění nebo délku vysunutí nástroje z držáku. V šabloně je také možné definovat počet desetinných míst pro délku nebo průměr.

 

Přenos informací o referenčním bodu pro měření nástrojů

 

Velmi často se také setkáváme s měřením nástrojů na stroji. Z tohoto pohledu byly vylepšeny postupy předávání informací pro tyto měřicí cykly. Pro každý referenční bod nástroje je nyní možné přesně zadat výšku a odpovídající průměr. Po vyvolání měřicího cyklu jsou tyto parametry automaticky vyvolány, což snižuje případné pozdější ruční úpravy.

 

Ukázka funkce Edge pro detekci ostrých hran

CAD/CAM příprava výroby

Jak jsme se již zmínili v odstavci pro 5osé souvislé obrábění (1. část), v oblasti CAD/CAM přípravy je k dispozici nová funkce Edge. Účelem této funkce je automaticky detekovat všechny ostré hrany součásti, přičemž je možné vynechat otvory se sražením. Podle nastavení funkce je možné vygenerované hrany i s navazujícími plochami uložit do předdefinovaných vrstev, které lze využít např. pro odjehlování pomocí NC šablon.

 

Další možnosti přechodu mezi střižnou hranou a odlehčením

 

Při konstrukci lisovacích a střižných nástrojů je možné ve funkci Contour, modulu aktivních ploch, určit úhel dělení. Tím je možné vytvořit výhodnější přechod mezi plochou střižné hrany a odlehčením stěny pod ní. Tato úprava pak zjednodušuje vytváření odvozeného střižníku.

 

Rozšíření datového rozhraní STEP

Datová rozhraní

Při importu ve formátu STEP se rozšířili možnosti nastavení, a to jaké prvky budou importovány. Jedná se například o skrytou geometrii, skryté souřadné systémy, … Další volby pak umožňují efektivnější import menších struktur a spolehlivost procesu.

 

Kopírování uživatelských nastavení z předchozí verze

Rozšíření výstupu kopie obrazovky

Uživatelské rozhraní

Asi největším přínosem z pohledu stávajících uživatelů je snadný přenos uživatelsky vytvořených nástrojových lišt z předchozí verze již během instalace. Podobně potěší mnoho uživatelů rozšíření možností výstupu snímků obrazovky o přímý tisk.

 

Nevíte si rady?

Máte speciální požadavek a nenašli jste ho v seznamu našich služeb?
Napište nám pomocí formuláře nebo nás kontaktujte přímo pro více informací.

Přímý kontakt

Volejte (Po–Pá 8–17 hod)

+420 549 128 811

Pište

mcae@mcae.cz

Poslat zprávu

Povinné údaje *