Máte dotaz? Volejte na:

+420 549 128 811

Máte dotaz? Volejte na:

+420 549 128 811

Tebis V4.0 R7 obsahuje nové 5osé funkce pro lepší kvalitu povrchu a snadnější ovládání, 1. část

1. 4. 2019

V nejnovější verzi Tebis V4.0 R7 vás čekají nové funkce 5osého souvislého obrábění i mnohá vylepšení v datových rozhraních. Významné změny byly provedeny také uvnitř softwaru, jde zejména o zlepšení NC přesnosti a úpravu výpočetních algoritmů pro dosažení ještě lepší kvality obrobeného povrchu. Navíc si užijete zvýšeného uživatelského komfortu.

V prvním přehledu vám přiblížíme nejvýznamnější novinky v oblasti CAM: 

Nová funkce pětiosého odjehlování

CAM – 5osé souvislé frézování

Na žádost mnoha uživatelů je k dispozici nová funkce pětiosého odjehlování MBurring, která umožňuje jednoduše srazit ostré hrany. Doplňuje ji funkce přípravy modelu NC Prep/Edge, která odpovídající hrany automaticky detekuje. Tyto detekované hrany jsou pak automaticky vybrány funkcí obrábění MBurr, která určí vhodné naklopení nástroje. Naklápění spolupracuje s funkcí automatické detekce kolizí sestavy nástroje s obrobkem, a tak jsou snadno a rychle generovány bezkolizní dráhy odstraňující otřepy. Nejvhodnějšími nástroji jsou zejména kuželové nebo kulové frézy.

 

 

Nové možnosti třídění drah 3osého frézování

 CAM – 3osé frézování

V obrábění ploch strategiemi paralelně s osou došlo k rozšíření možností třídění drah, nyní lze zohlednit pořadí jednotlivých drah nástroje na obráběném povrchu. Funkce pak třídí dráhy buď zvnějšku, nebo zevnitř, a tím je možné dosáhnout mnohem méně přejezdů a vyšší kvality povrchu.

 

 

 

 

 

Vylepšené rozhraní analýzy zbytkového materiálu

CAM – správa operací

Další funkcí, která vede ke zlepšení práce, je analýza zbytkového materiálu RSimu. Nově zcela přepracovaná funkce je uživatelsky mnohem přívětivější. Zbytkový materiál je zobrazen pomocí barevné mapy na základě drah nástrojů. Navíc je k dispozici okamžité měření, díky kterému máte okamžitý přehled o množství materiálu, který je potřeba ještě odebrat. Získáte tím možnost ještě rychleji připravit komplexní díly a zajistit jednodušší NC programování.

 

 

 

Nastavení kvality povrchu u obrábění kontury pomocí feature

CAM – NC automatizace

Větší pružnost při přípravě konturového obrábění získáte nastavením kvality výsledného povrchu již při definici feature. Pomocí parametru tak můžete u obrábění kontur rozlišovat mezi hrubováním a dokončováním. Také je optimalizována automatická detekce otvorů, přičemž v konfiguraci systému je možné nastavit minimální rozměry. Dokážete tím přesněji rozlišit, jaké otvory se budou ještě obrábět.

 

 

 

 

Snížení bodů NC dráhy kruhových přejezdů

CAM – ořez a laserové řezání

Pro zkrácení doby obrábění se při přechodech mezi oblastmi využívá přejezdů po kružnici. Oproti předchozí verzi došlo k optimalizaci dráhy, při které se výrazně snížil počet NC bodů dráhy přejezdu. Navíc je vložen zapouštěcí posuv v místě přechodu mezi dráhou přejezdu rychloposuvem a vlastní „pracovní“ dráhou. Díky změnám máte více možností pružně přizpůsobit NC programy situacím během obrábění.

 
 
 
 
 

 

Pokračování ve 2. části – další technologie, CAD/CAM příprava výroby, datová rozhraní, uživatelské rozhraní

 

Nevíte si rady?

Máte speciální požadavek a nenašli jste ho v seznamu našich služeb?
Napište nám pomocí formuláře nebo nás kontaktujte přímo pro více informací.

Přímý kontakt

Volejte (Po–Pá 8–17 hod)

+420 549 128 811

Pište

mcae@mcae.cz

Poslat zprávu

Povinné údaje *