Máte dotaz? Volejte na:

+420 549 128 811

Máte dotaz? Volejte na:

+420 549 128 811

TEBIS OPEN HOUSE | Martinsried, Mnichov

3. 7. 2017

Dlouholetý technologický partner MCAE Systems – německá společnost Tebis – uspořádala ve dnech 29. – 30. června 2017 svůj již v pořadí čtrnáctý TEBIS OPEN HOUSE. Tématem letošní akce s rekordním počtem 600 německých i zahraničních návštěvníků bylo představení současného i budoucího vývoje CAD/CAM softwaru Tebis, automatizace a optimalizace procesů.

 

Programový koncept akce byl rozdělen na průmyslová řešení a funkční aplikace, což se ukázalo jako velmi praktické a pro návštěvníky mimořádně atraktivní. Letošní hlavní zaměření – vytváření efektivnějších procesů a automatizace – doplňovaly informace o aktuálním vývoji a nových funkcích softwaru Tebis, představení služeb společnosti Tebis i zajímavé přednášky uživatelů.

 

Současný a budoucí vývoj CAD/CAM softwaru Tebis

Zvláštní důraz byl zaměřen na novinky v Release 5, kde lze očekávat významné vylepšení výkonu. Jedná se o rychlejší výpočet NC drah a zkrácení doby reakce při obecných operacích jako je otevírání souborů, spuštění simulací nebo práce ve správci výrobního postupu.

 

Nové moduly Tebis – laserové kalení a laserové navařování – jsou již dostupné. Laserové kalení  je ideální pro kalení velmi namáhaných povrchů v určených oblastech (např. hrany střižných nožů). Laserové navařování  lze například použít pro opravy drobných poškození nebo k malým změnám v konstrukci.

 

V oblasti CAD společnost Tebis představila hybridní technologii s parametrizovanou plošnou a objemovou konstrukcí, kterou připravuje pro příští verzi Tebisu. Velký zájem účastníků byl také o vylepšení nacházející se v aktuální verzi Tebis V4. Patří sem technologie pro pětiosé obrábění standardních geometrií, jako jsou kapsy (úhel sklonu nástroje je optimálně řízen pro konkrétní situaci) a vylepšení NC programování, které zkracuje dobu obrábění.

 

Poutavé praktické prezentace

Po oba dny mohli účastníci sledovat velmi rozmanitý přednáškový program, který zahrnoval prezentace uživatelů z Německa i zahraničí (Odyssey, Ford-Werke, Karl Walter Formen-und Kokillenbau, Modell-und Formenbau M. Reuss, Modelleria Brambilla, Socem Group). Uživatelé ve svých přednáškách informovali o výhodách využití Tebisu v konstrukci, procesu výroby lisovacího nářadí i v leteckém průmyslu. Diskutovali o specifických procesních řešeních, jako je digitální výroba, nebo popsali implementaci zlepšování procesů a souvisejících konceptů.

 

Úvodní přednáška připadla německé společnosti Porsche, která využívá Tebis již od roku 2000. Vedoucí technologických návrhů, Falk Visarius, představil proces návrhů modelů v Porsche. V tomto vysoce dynamickém a kreativním prostředí Tebis používají pro reverzní inženýrství a plošné modelování. Visarius zdůraznil, že geometrická spolehlivost dat a výsledných modelů představují skutečnou kvalitu v procesu návrhu.

 

Diedrich Diedrichsen, výkonný ředitel společnosti Heinz Schwarz, prezentoval implementaci zlepšení procesu konstrukce a výroby malých dílů (střihové a lemovací nože, vložky, …). Po komplexní analýze potenciálu firmy a rozšíření modulů Tebis umožnila rychlejší přípravu malých dílů. Současně došlo k zavedení technologie šablon a paralelního ustavení. Opatření zavedená implementací výrazně zlepšila procesy: 77% zrychlení zpracování dat, 70% zvětšení paralelní ustavení a 80% snížení pracovního nasazení zaměstnanců při výrobě. Diedrichsen uvedl jako důvody úspěchu dobře promyšlenou a objektivní analýzu aktuálního stavu, definice reálných a konkrétních cílů a důsledné řízení projektu, které se opírají o srozumitelnost a začlenění zaměstnanců.

 

Důraz na zákaznické procesy

Funkční procesní řetězec závisí na neustálé výměně zkušeností mezi technologickými partnery a uživateli. Proto byla některá prezentační pracoviště zaměřena na tento cíl. Partneři jako např. fy. F. Zimmermann, Fooke, Hufschmied Zerspanungssysteme a Deckel Maho Seebach představili technické procesy CAD/CAM, které již byly úspěšně implementovány se softwarem Tebis, a služby v cílových průmyslových odvětvích jako je výroba forem, lisovacího nářadí, modelových zařízení a obecného strojírenství. Zvláštní případ představuje spolupráce s předním výrobcem center pro laserové řezání – firmou Prima Power. V rámci prémiového partnerství je nabízen stroj a software Tebis formou produktového balíčku.

 

Specialisté společnosti Tebis také odpovídali na mnoho otázek týkajících se optimalizace technických a organizačních procesů. Návštěvníci se dozvěděli, jak správnou strategií a reálnými koncepty udrží konkurenceschopnost své firmy. Profesionální procesní poradenství a implementace jim mohou pomoci dosáhnout vyšší efektivity, spolehlivosti i kvality ve výrobě.

 

TEBIS OPEN HOUSE video

 

 

Nevíte si rady?

Máte speciální požadavek a nenašli jste ho v seznamu našich služeb?
Napište nám pomocí formuláře nebo nás kontaktujte přímo pro více informací.

Přímý kontakt

Volejte (Po–Pá 8–17 hod)

+420 549 128 811

Pište

mcae@mcae.cz

Poslat zprávu

Povinné údaje *