Máte dotaz? Volejte na:

+420 549 128 811

Máte dotaz? Volejte na:

+420 549 128 811

Stratasys F123 Series – řada 3D tiskáren pro profesionální, rychlou výrobu prototypů

10. 2. 2017

3D tiskárny Stratasys F123 Series jsou optimalizovány pro kompletní proces výroby prototypů, od ověřování prvotního konceptu přes validaci designu až po funkční testování. Díky jedinečné kombinaci kancelářského využití, přesnosti, opakovatelnosti výroby a dostupnosti jsou ideálním řešením pro potřeby pracovních skupin, které se podílejí na prototypování.

02038lMCAE Systems představuje pro český a slovenský trh novou řadu univerzálních a rychlých 3D tiskáren F123 Series (F170, F270 a F370). Tyto tiskárny, pracující na bázi technologie FDM, byly navrženy pro efektivnější výrobu prototypů a produktivnější spolupráci návrhářů a konstruktérů v pracovních skupinách.

 

3D tiskárny Stratasys F123 Series

umožňují prakticky každému uživateli, a to bez ohledu na zkušenosti s 3D tiskem, zhotovit pevné a přesné prototypy z několika volitelných termoplastů. Pouze tyto tiskárny řeší celý proces prototypování, od prvotního ověření konceptu přes validaci designu až po finální funkční testování, aby bylo zaručeno, že návrhy produktů budou pečlivě vyhodnoceny a doporučeny ještě před výrobou.

 

Dokonale vyhovují potřebám zákazníků

Pracovní skupiny konstruktérů hrají dominantní roli při návrhu a vývoji nových výrobků v oblasti spotřebního zboží, v leteckém či automobilovém průmyslu a dalších klíčových odvětvích. Pro rychlou výrobu prototypů v pracovních skupinách je hlavní prioritou dostupnost a jednoduchost použití 3D tiskárny i možnost volby materiálů. Řada tiskáren F123 Series tyto i další požadavky úspěšně řeší a může tak potenciálně urychlit širší přijetí technologie 3D tisku i uplatnění 3D tisku při návrhu a vývoji produktů.

 

Navrženy pro kancelářské či školní prostředí

Vnější design 3D tiskáren Stratasys F123 Series byl navržen ve spolupráci s DesignWorks, přední firmou v oblasti průmyslového designu. Většina operací se provádí snadno pomocí dotykové obrazovky. Stratasys F123 Series lze ovládat na dálku z libovolného počítače připojeného v síti ve sdíleném prostředí pracovní skupiny a stav tisku lze sledovat z přenosných zařízení. Také instalace a výměna materiálu je velmi rychlá a snadná.

 

Video ZDE

 

Stratasys F123 Series je k dispozici ve třech modelech, které se liší velikostí tiskového prostoru v rozmezí od 25,4cm do 35,56cm.

 

3D tiskárny řady Stratasys F123 Series podporují až 4 typy materiálů v 10 barvách, takže jsou vhodné pro širokou škálu aplikací především při výrobě prototypů a nástrojů. Například nový režim pro rychlou tvorbu koncepčního prototypu „tisk rychlého konceptu“ používá materiál PLA s nízkými náklady na jeden díl. Materiály ASA a ABS jsou ideální pro výrobu pevných, stabilních a opakovatelných dílů; ještě pevnější a odolnější proti nárazu je pak materiál PC-ABS.

 

Stratasys je dlouholetý člen partnerského programu SolidWorks Partner Program a v této souvislosti byl také vytvořen přídavek tiskového SW GrabCAD Print pro SolidWorks. Díky tomu dokáže uživatel tisknout díly na řadě systémů Stratasys včetně F123 Series, aniž by opustil prostředí programu SolidWorks.

 

Díky softwaru Stratasys Insight může být použit téměř jakýkoliv CAD soubor, zatímco SW Stratasys GrabCAD Print eliminuje čas strávený konverzí a přípravou souborů do STL.

 

Nevíte si rady?

Máte speciální požadavek a nenašli jste ho v seznamu našich služeb?
Napište nám pomocí formuláře nebo nás kontaktujte přímo pro více informací.

Přímý kontakt

Volejte (Po–Pá 8–17 hod)

+420 549 128 811

Pište

mcae@mcae.cz

Poslat zprávu

Povinné údaje *