Máte dotaz? Volejte na:

+420 549 128 811

Máte dotaz? Volejte na:

+420 549 128 811

Soutěž GOM Education Award Mezinárodní studentská soutěž z oblasti 3D měření

1. 6. 2017

Poprvé ve své historii organizuje německá společnost GOM - lídr v oblasti 3D metrologie - mezinárodní studentskou soutěž zaměřenou na 3D optické měření. Úkolem účastníků je připravit technický experiment s využitím 3D skeneru ATOS. Vítěz získá 3 000 EUR a příležitost k networkingu s vedoucími lídry v oboru.

 

Uspořádáním mezinárodní soutěže GOM Education Award se společnost GOM snaží podpořit praktické vzdělávání v oblasti 3D metrologie.

 

Celoplošné 3D optické měření se stalo průmyslovým standardem v oblasti zajištění kvality a Reverse Engineering. Tvoří také základ pro Industry 4.0, protože úplná 3D digitalizace dílů je předpokladem autonomní kontroly kvality.

 

 

 

 

Proveďte inovativní technický experiment se skenerem ATOS

 

Standardní technické experimenty mohou být nudné nebo již překonané. To se nyní může změnit, protože účastníci soutěže zkusí s použitím 3D skeneru ATOS vymyslet něco nového. Experiment by měl vzbudit zájem o 3D metrologii, vysvětlit ji a ukázat možnosti aplikací.

 

Technické experimenty musí být vypracovány v angličtině a předloženy do 30. června 2017. Mezinárodní odborná porota všechny experimenty vyhodnotí. Vítěz nebo vítězný tým obdrží GOM Education Award, která představuje 3 000 EUR. Vítěz také získá jedinečnou příležitost představit svůj experiment zástupcům průmyslu z renomovaných firem na GOM konferenci 2017, která se koná v měsíci září v Braunschweigu.

 

Podrobné informace o soutěži GOM Education Award a registraci naleznete na adrese: http://www.gom.com/metrology-systems/education/gom-education-award.html.

 

3D skener ATOS

ATOS je průmyslový 3D optický skener s vysokým rozlišením. Rychle a přesně poskytuje data z trojrozměrného měření, což umožňuje optimalizaci konstrukčních prací a zlepšování výrobních procesů. Je široce využíván pro měření dílů v různých průmyslových odvětvích. Patří sem plechové výlisky, formy a lisovací nástroje, turbínové lopatky, prototypy, plastové výlisky a odlitky. Geometrie celého dílu je naskenována v podobě husté sítě bodů nebo polygonální sítě, které přesně popisují povrch objektu a jeho základní tvary.

 

ATOS je využíván pro celou řadu různých strojírenských aplikací. Mezi oblasti použití patří kontrola kvality, rekonstrukce dat, rychlá výroba prototypů, rychlé frézování či digitální model.

Nevíte si rady?

Máte speciální požadavek a nenašli jste ho v seznamu našich služeb?
Napište nám pomocí formuláře nebo nás kontaktujte přímo pro více informací.

Přímý kontakt

Volejte (Po–Pá 8–17 hod)

+420 549 128 811

Pište

mcae@mcae.cz

Poslat zprávu

Povinné údaje *