Máte dotaz? Volejte na:

+420 549 128 811

Máte dotaz? Volejte na:

+420 549 128 811

Software GrabCAD Print a GrabCAD Voxel Print

9. 3. 2018

MCAE Systems, partner a distributor společnosti Stratasys pro Českou a Slovenskou republiku, nabízí unikátní tiskový software GrabCAD Print, který je kompatibilní s FDM i PolyJet tiskárnami Stratasys. Software GrabCAD Voxel Print je softwarový nástroj, který odemyká funkce na úrovni voxelu v prostředí sw GrabCAD Print na 3D tiskárně Stratasys J750.

Software GrabCAD Print zjednodušuje celý proces 3D tisku pomocí intuitivní aplikace podobné CADu, takže můžete tisknout kvalitní díly podstatně rychleji. Funkce jako podrobný reporting či vzdálený monitoring, které vám pomohou snadno spravovat tiskové úlohy i mimo kancelář, i možnost snadného sdílení projektů mezi uživateli – to vše přispívá k efektivnějšímu pracovnímu procesu. Cílem je možnost správy 3D tisku v éře digitální výroby směrem ke konceptu Průmysl 4.0.

 

Bezproblémový 3D tiskový proces odkudkoli

Cloudová aplikace GrabCAD Print dokáže nativně načítat CAD soubory a eliminuje nebo minimalizuje potřebu exportu do STL, čímž výrazně zefektivňuje pracovní postupy od návrhu až po 3D tisk. Síťová konektivita tiskového softwaru GrabCAD umožňuje přípravu pracovních úkolů, plánování a monitoring tiskáren Stratasys z kteréhokoli místa. Navíc – vestavěné funkce spolupráce a „business intelligence“ umožňují sledovat stav tiskáren a tiskových úloh. Pokročilé nastavení spotřeby materiálů a správa využití tiskáren pomáhají při plánování a nákupu investičního majetku, zatímco funkce změny velikosti a orientace nabízí efektivnější využití zásobníku a rozvržení tisku.

 

GrabCAD Voxel Print aneb jak dosáhnout nedosažitelného

Většina aditivních technologií je omezena konstrukčními nástroji a dostupnými materiály a pracuje pouze na úrovni polygonů – nanášením vrstvy na vrstvu. GrabCAD Voxel Print je softwarový nástroj, který odemyká funkce na úrovni voxelu (zkr. pro objemový pixel). Uživatelé tiskárny J750 mají kontrolu nad všemi materiály, jeho extruzí a tiskovou sekvencí na úrovni voxelů, takže mohou jemněji ladit barevné gradienty nebo úroveň pružnosti a dokonce mapovat textury v mikroskopickém měřítku. Funkčnost na úrovni voxelů umožňuje posun od jednoduchého modelování povrchů k objemovému modelování až na úroveň nejmenšího fyzického prvku a 3D tiskové struktury.

 

Plný potenciál technologie PolyJet
Technologie PolyJet je výkonná metoda aditivní výroby, která umožňuje vytvářet 3D objekty s úžasnou přesností. Její bezkonkurenční všestrannost je dána využitím digitálních materiálů, kdy dochází ke smíchání definovaných fotopolymerů uvnitř 3D tiskárny a výrobě řady kompozitů, které splňují průmyslové požadavky. Odblokováním manipulace s materiálovými koncentracemi a strukturami na úrovni voxelu umožňuje GrabCAD Voxel Print kombinovat zcela nové digitální materiály dle specifických potřeb. Konstruktéři nyní mohou vytvářet nejen geometrii, ale i navrhnout vnitřní strukturu dílu, aby dosáhli lepší integrace funkčnosti a estetiky. Tištěné modely již nejsou definovány pouze vnější geometrií a vlastnostmi, ale také vnitřními vlastnostmi materiálů.

 

Nevíte si rady?

Máte speciální požadavek a nenašli jste ho v seznamu našich služeb?
Napište nám pomocí formuláře nebo nás kontaktujte přímo pro více informací.

Přímý kontakt

Volejte (Po–Pá 8–17 hod)

+420 549 128 811

Pište

mcae@mcae.cz

Poslat zprávu

Povinné údaje *