Máte dotaz? Volejte na:

+420 549 128 811

Máte dotaz? Volejte na:

+420 549 128 811

Reverse Engineering

Pomocí 3D digitalizace získáme z měřeného fyzického objektu digitální model, respektive CAD model. Jsme schopni odstranit nedostatky originálního dílu, optimalizovat design a provést potřebné úpravy. 3D model můžeme také vytvořit využitím výkonného CAD softwaru.

 

 

Pomocí 3D digitalizace získáme z měřeného fyzického objektu digitální model.

 

Tento model je základem pro vytvoření CAD modelu, který lze uložit do většiny používaných CAD formátů. Během tohoto procesu jsme schopni odstranit nedostatky originálního dílu, optimalizovat design a provést potřebné úpravy. Naše bohaté zkušenosti vám pomohou při řešení vašich požadavků.

 

 

Jaká data můžeme pro rekonstrukci použít:

  • naskenovanou polygonální síť ve formátu STL (tento případ je nejčastější),
  • vypočtenou FEM polygonální síť ze simulačních softwarů (Autoform, PAMSTAMP atd.),
  • nekvalitní, rozbitý CAD model, v tomto případě se jedná o jakýsi druh opravy modelu.

 

Parametry rekonstrukce:

  • Přesnost rekonstrukce (odchylky CAD modelu od skenu) – můžeme se pohybovat v rozsahu od několika setin milimetru až do jednotek milimetrů v závislosti na technických požadavcích zákazníka.
  • Kvalita modelu z hlediska hladkosti ploch a jejich napojení – většinou je tento požadavek v protikladu se snahou dosáhnout co největší přesnosti.

 

Příklady využití:fotka do tebisu

  • Rekonstrukce odladěných nástrojů a forem (lisovací, tvářecí a vstřikovací). Tyto modely pak slouží jako záloha při výrobě duplicitních nástrojů a při opravách poškozených nástrojů.
  • Rekonstrukce převzatých nástrojů a forem, u kterých neexistuje žádná dokumentace a u kterých v budoucnu bude probíhat servis nebo opravy.
  • Rekonstrukce havarovaných nástrojů, zdeformovaných a ulomených částí. Poškozené části je možné provizorně spojit, naskenovat a provést rekonstrukci. Deformované oblasti je možné podle požadavků domodelovat nebo u symetrických dílů vytvořit chybějící tvar pomocí zrcadlení.

Nevíte si rady?

Máte speciální požadavek a nenašli jste ho v seznamu našich služeb?
Napište nám pomocí formuláře nebo nás kontaktujte přímo pro více informací.

Přímý kontakt

Volejte (Po–Pá 8–17 hod)

+420 549 128 811

Pište

mcae@mcae.cz

Poslat zprávu

Povinné údaje *