Máte dotaz? Volejte na:

+420 549 128 811

Máte dotaz? Volejte na:

+420 549 128 811

Setkání uživatelů GOM 2019

28. 1. 2019

MCAE Systems uspořádala ve dnech 23. – 24. ledna 2019 setkání uživatelů GOM zaměřené na aplikace a výměnu zkušeností z oboru 3D metrologie. Do prostorné auly FSI VUT v Brně se první den sjelo na 120 účastníků z bezmála 60 firem. Zástupci významných společností zde představili využití 3D optických měřicích systémů GOM při vývoji produktů, zajišťování kvality i testování materiálů a součástek.

 

Setkání uživatelů jsou vždy vítanou příležitostí k výměně zkušeností, sdílení a předávání informací, seznámení se s novinkami i konzultacím. Program, který jsme připravili, nabízel řadu témat věnovaných nejenom současnému vývoji firmy GOM a představení novinek v oblasti 3D optického měření, ale také zajímavým uživatelským projektům a řešením.

 

Seminář | 23. 1. 2019

Seminář zahájil ředitel společnosti MCAE Systems, p. Miloslav Drápela, který poděkoval příchozím, že vážili mnohdy dlouhou cestu, aby se setkání v tak hojném počtu zúčastnili. V krátké prezentaci pak představil stěžejní oblasti zaměření firmy MCAE Systems včetně 3D tisku z kovu. Velice rád také přivítal obchodního manažera společnosti GOM pro Evropu, p. Massima Cacciu, který přijel setkání uživatelů osobně navštívit.

 

Prezentace novinek a nejnovějších trendů z oblasti 3D optického měření

Nabitý program se skládal z přednášek a workshopů, které doplňovaly konkrétní konzultace a diskuze. První prezentace MCAE Systems byla zaměřená na představení novinek, a to zejména na nový ATOS 5, nový ATOS Compact Scan 12M, nový Aramis SRX a GOM CT. Obsahem další přednášky MCAE Systems bylo seznámení účastníků s novinkami v oblasti automatizovaného měření na zařízení ATOS ScanBox. Jednalo se především o nový ScanBox 6135 a ATOS ScanBox BPS pro měření elektrod a lopatek parních turbín a lopatek leteckých motorů.

 

Přednášky MCAE Systems střídaly prezentace uživatelů významných firem a institucí (Robert Bosch, PWO Czech Republic, Tajco Slovakia, Ronal, Letecký ústav FSI VUT v Brně), které byly zaměřeny na využití 3D měřicích systémů GOM např. při kontrole kvality výroby plastových a plechových dílů či výroby litých kol.

 

Odpolední přednášky MCAE Systems zahrnovaly dvě témata – novinky softwaru GOM V2018 a GOM Care pro stávající zákazníky. Cílem prezentace SW GOM V2018 bylo informovat uživatele o hlavních novinkách v poslední verzi softwaru, největší změny se týkaly vzájemného vyhodnocení a tvorby virtuálních sestav dílů. V rámci přednášky GOM Care jsme představili nový koncept péče o zákazníka a novou službu GOM Protect, která reflektuje např. potřeby zákazníků na rychlé reakční časy při poruše zařízení.

 

Workshopy

V přilehlých prostorách byly celý den k dispozici praktické ukázky. Všichni účastníci si tak mohli prohlédnout nový 3D skener ATOS 5 při měření vnitřního plechu pátých dveří automobilu, nový 3D skener ATOS Compact Scan 12M při pozicování jádra v pískové formě i nový Aramis SRX při testování komponent v automobilovém průmyslu. Nechyběla také ukázka automatizovaného měření ATOS ScanBox 4105 se skenerem ATOS Capsule 12M. Na tomto workshopu mohli účastníci zhlédnout skenování více dílů v rámci jednoho měření, což výrazně urychluje vyhodnocení sériové kontroly jednotlivých dílů.

 

3D optické měření je často využíváno také pro reverzní inženýrství, což bylo prezentováno na ukázce měření vložky formy skenerem ATOS Core Essential Line ve spolupráci s CAD/CAM softwarem Tebis. Také jsme ukázali možné aplikace využití profesionálního 3D tisku ve výrobě přípravků a forem, a to jak v oblasti kovů na 3D tiskárně Studio System+, tak v oblasti termoplastů na 3D tiskárně F370.

 

Konzultace | 24. 1. 2019

Na 40 účastníků využilo možnosti individuálních konzultací, které se konaly ve čtvrtek 24. ledna 2019 dopoledne v budově MCAE Systems v Kuřimi. Na pořadu dne byly konkrétní dotazy, které chtěli uživatelé systémů GOM spolu s našimi odborníky vyřešit nebo zkonzultovat.

 

 

 

Nevíte si rady?

Máte speciální požadavek a nenašli jste ho v seznamu našich služeb?
Napište nám pomocí formuláře nebo nás kontaktujte přímo pro více informací.

Přímý kontakt

Volejte (Po–Pá 8–17 hod)

+420 549 128 811

Pište

mcae@mcae.cz

Poslat zprávu

Povinné údaje *