Máte dotaz? Volejte na:

+420 549 128 811

Máte dotaz? Volejte na:

+420 549 128 811

Série seminářů GOM 2017 – Mladá Boleslav, Ostrava, Kuřim, Trnava

27. 3. 2017

MCAE Systems s úspěchem zrealizovala čtyři technologické semináře na téma 3D optická metrologie a její využití v procesu lisování plechu. Semináře byly součástí řady mezinárodních seminářů GOM, které se konají od ledna do dubna 2017 na třiadvaceti různých místech od Asie až po Ameriku.

Firma GOM pořádá tyto akce se svými partnery s cílem zprostředkovat technologické a metrologické know-how nejen konstruktérům a výrobcům lisovacích nástrojů, ale i odborníkům z oblasti výzkumu a vývoje, výroby a zabezpečování kvality výroby z celého světa.

Čtyři semináře, čtyři města

MCAE Systems připravila tato setkání hned na 4 místech České republiky i Slovenska. Do vybraných měst – Mladé Boleslavi (26.1.2017), Ostravy (23.2.2017) , Kuřimi (2.3.2017) a Trnavy (23.3.2017) – přijelo celkem 110 manažerů, technických odborníků i univerzitních kapacit. Účastníci velmi kladně hodnotili výběr témat přednášek i skladbu workshopů. Svým zájmem a přítomností tak jenom potvrdili, jak je použití 3D měřicí techniky v procesech tváření plechových výlisků důležitá.

 

Zajištění trvalé kvality procesu výroby

Na každém ze seminářů se účastníci seznámili se způsoby použití 3D měřicích systémů GOM k zajištění trvalé kvality procesu výroby: od určování materiálových vlastností přes rychlejší zapracování nástroje a první inspekci výrobku až po průběžnou kontrolu sériové výroby a analýzu trendů odchylek.

 

Dopolední program byl vždy koncipován jako blok přednášek, ve kterých byly představeny jak jednotlivá zařízení a vyhodnocovací softwary, tak nejrůznější aplikace přímo z výrobní praxe. Průmyslové 3D měření s využitím skenerů ATOS, 3D metrologie v procesech tváření plechových výlisků (simulace-výroba nástrojů-kontrola sériové výroby) či analýza naměřených 3D dat – to byla témata přednášek MCAE Systems obsahující příklady aplikací i informace, nasbírané dlouholetými zkušenostmi s touto problematikou.

 

Nechyběly také zajímavé přednášky našich uživatelů – o praktickém využití GOM technologií v lisovacím procesu (Lisovna Škoda Auto, Kovovýroba Hoffmann), zefektivnění údržby a oprav lisovacích nářadí využitím 3D technologií (Škoda Auto) či optické měření rozměrových odchylek na výliscích (VW Slovakia).

 

Praktické ukázky

Odpolední program zahrnoval praktické workshopy, které naživo ukázaly využití GOM technologií v procesu lisování plechu. Patřila mezi ně rozměrová analýza lisovacího nástroje a výlisku – kontrola přesnosti výroby lisovacího nástroje a proměření výlisku (ATOS Compact Scan), on-line sledování objektu při montáži, což umožňuje přesné napolohování dílu v sestavě (ATOS III Triple Scan) či analýza a optimalizace procesu lisování – optické změření přetvoření výlisku a lokalizace kritických míst vzniku trhliny (Canon EOS 1 D X, SW Argus). Velký důraz byl kladen na ukázku automatizované sériové kontroly výlisku – proměření inspekčních bodů a prostřihů, barevná mapa tvarových odchylek (ATOS III Triple Scan & ATOS Plus, ATOS ScanBox).

 

Samozřejmě neméně důležitou částí každé akce je výměna zkušeností, možnost vzájemných konzultací a diskuze – to všechno dělá seminář seminářem. Podle pozitivních ohlasů účastníků můžeme konstatovat, že se nám úspěšně podařilo informovat, představit i ukázat 3D měřicí systémy, které napomáhají zkracovat doby vývoje výrobků a optimalizovat výrobní procesy.

 

Nevíte si rady?

Máte speciální požadavek a nenašli jste ho v seznamu našich služeb?
Napište nám pomocí formuláře nebo nás kontaktujte přímo pro více informací.

Přímý kontakt

Volejte (Po–Pá 8–17 hod)

+420 549 128 811

Pište

mcae@mcae.cz

Poslat zprávu

Povinné údaje *