Máte dotaz? Volejte na:

+420 549 128 811

Máte dotaz? Volejte na:

+420 549 128 811

Seminář Průmyslová 3D metrologie v plastikářských procesech

12. 4. 2019

V sídle společnosti MCAE Systems v Kuřimi se dne 10. dubna 2019 uskutečnil seminář zaměřený na využití optických měřicích systémů v plastikářském průmyslu. Účelem tohoto setkání bylo přivést na jedno místo jak odborníky na plasty, tak experty na 3D optické měření. Seminář je součástí globálního semináře Plastics Knowledge Day 2019, který pořádá firma GOM téměř po celém světě.

 

Plastikářský průmysl je v současné době jedním z nejvíce expandujících odvětví. S plastovými produkty se setkáváme nejen v automobilovém průmyslu, ale i v mnoha dalších oblastech. Seminář byl tak ideální příležitostí k výměně zkušeností mezi konstruktéry, výrobci forem a nástrojů i odborníky na zajištění kvality. O předání znalostí a představení nejnovějších trendů v oblasti 3D optického měření se postarali odborníci z MCAE.

 

Seminář, kterého se zúčastnilo přes 40 odborníků z 22 českých i slovenských firem, se skládal z bloků přednášek, z bloků prezentací s praktickou ukázkou a workshopů. Témata přednášek se týkala obecných informací (Průmyslová 3D metrologie v plastikářských procesech, GOM Highlights 2019 – Nejnovější vývoj ve 3D metrologii), nechyběly ani prezentace uživatelů (Využití skenerů ATOS ve firmách Robert Bosch a IPG).

 

Prezentace s praktickou ukázkou, které se střídaly s přednáškami, zahrnovaly ukázky využití 3D skenerů pro aplikace v oblasti plastikářského průmyslu. Vedle základního úvodu do optické metrologie (ATOS Compact Scan 12M) bylo připraveno automatizované měření a inspekce (ATOS ScanBox 4105 s ATOS Capsule 12M), skenování nástrojů (ATOS Triple Scan) i ukázka digitálních sestav (GOM SW, ATOS Core 200 + ScanPort). Většina účastníků právě tyto prezentace hodnotila jako velmi přínosné.

 

Seminář doplňovaly workshopy, které byly volně k dispozici během celého semináře. Absolutní novinkou bylo představení zařízení GOM CT pro průmyslovou počítačovou tomografii. GOM CT umožňuje celkovou rozměrovou analýzu tvarově složitých dílů na základě skenování celého objemu těchto dílů. Dalším zajímavým pracovištěm byl 3D Testing – tedy zjišťování materiálových vlastností (ARAMIS SRX) a ukázka Reverse Engineering – rekonstrukce a opravy forem pro lisování plastů (ATOS Core 300). Představili jsme také Additive Manufacturing – 3D tisk velkých dílů, rozměrová kontrola (největší průmyslová 3D tiskárna Stratasys F900mc, nejvýkonnější skener ATOS 5) i možnosti 3D tisku z kovu (Desktop Metal Studio System).

 

 

 

 

 

 

Nevíte si rady?

Máte speciální požadavek a nenašli jste ho v seznamu našich služeb?
Napište nám pomocí formuláře nebo nás kontaktujte přímo pro více informací.

Přímý kontakt

Volejte (Po–Pá 8–17 hod)

+420 549 128 811

Pište

mcae@mcae.cz

Poslat zprávu

Povinné údaje *