Máte dotaz? Volejte na:

+420 549 128 811

Máte dotaz? Volejte na:

+420 549 128 811

Rychlejší než kdy jindy – Tebis V4.0 Release 5

15. 1. 2018

Rychlejší NC výpočty a kratší doba načítání, odezvy i vyhledávání – hlavní funkcí nové verze Tebis 4.0 Release 5 je extrémně vysoký výkon.

Společnost Tebis představila nejnovější verzi Tebis V4.0 R5. V této verzi se stalo NC programování až o 40 % rychlejší (v závislosti na dílu), výkon se zlepšil dokonce až o 90 %. Zde je několik příkladů:

 

 

 

NC Výpočet

Kryt čerpadla

Verze 4.0 R4: 6 minut, 12 sekund

Verze 4.0 R5: 3 minuty, 42 sekund

 

 

 

 

 

 

Vyhledávání nástrojů při obrábění prvků (feature) včetně kontroly kolizí

Obráběná součást s 223 prvky, 705 nástrojů

Verze 4.0 R4: 10 minut

Verze 4.0 R5: 2 minuty

 

 

 

 

 

 

Spuštění simulace stroje pro NC program s více NC operacemi

Kroužek ventilu

Verze 4.0 R4: 1 minuta, 12 sekund

Verze 4.0 R5: 9 sekund

 

 

 

 

Kromě navýšení výkonu došlo také k několika změnám ve Správci výrobního postupu, prizmatickém obrábění, vrtání a řezání laserem. Software se bude samozřejmě dalšími verzemi i nadále zlepšovat. Klíčovým slovem je nyní zmenšování oblastí při hrubování.

 

 

Správce výrobního postupu (Job Manager)
Další automatizace a zjednodušení ovládání. Rozšířily se možnosti prvků při transformaci obrábění. Například uživatel si může zvolit, jak má být referenční bod transformován. Nově je možné transformace volně pojmenovat; také zrcadlené NC operace jsou ukládány do nových vrstev. Tím není nutná následná korekce referenčního bodu. Jak při interaktivní, tak při automatické kontrole kolizí, jsou nyní detekované kolize ukládány, takže v analýze kolizí již není potřeba znovu nástroje kontrolovat.

 

 

 

Frézování – prizmatické obrábění

Účinné obrábění hlubokých kapes i při dvouosých obráběcích operacích. Doplňková volba „Dohrubování nahoru“ byla integrována do funkce NC2Ax pro hrubování volných kapes. Díky konzistentnímu rozložení dráhy se zabrání vzniku příliš velkých „schodů“ zbytkového materiálu. Rozšíření obráběcích operací o adaptivní hrubování, při kterém dochází k rovnoměrnému zatížení nástroje a zkrácení doby chodu stroje díky menšímu počtu drah.

 

 

 

 

 

2 osé vrtání

Rychlejší frézování závitů. Při frézování závitů se pro přísuv použije rychlost přísuvu, dokud není dosaženo průměru závitu.

 

 

 

 

 

 

 

Řezání laserem

Kratší výrobní časy, větší flexibilita. Korekce dráhy se nyní provádí výběrem formy tvaru prvku. Výchozí pozice je volitelná a automaticky se omezí nežádoucí interpolace. Uživatelská technologická makra se mohou volně upravovat v příslušném panelu, nejsou tedy nutné následné změny v souboru *.tec.

 

 

 

Tebis verze 4.0 R5 je k dispozici od konce listopadu 2017.

Nevíte si rady?

Máte speciální požadavek a nenašli jste ho v seznamu našich služeb?
Napište nám pomocí formuláře nebo nás kontaktujte přímo pro více informací.

Přímý kontakt

Volejte (Po–Pá 8–17 hod)

+420 549 128 811

Pište

mcae@mcae.cz

Poslat zprávu

Povinné údaje *