Máte dotaz? Volejte na:

+420 549 128 811

Máte dotaz? Volejte na:

+420 549 128 811

Případová studie Desktop Metal Studio System

1. 3. 2018

Společnost zabývající se vstřikováním plastů testuje aplikaci pro rychlou výrobu forem, která přináší až 90% úsporu nákladů.

 

BUILT-RITE TOOL & DIE je americká společnost se sídlem v Massachusetts, která se zabývá návrhem a výrobou přesných forem. Specializuje se na výrobu forem pro vstřikování plastů. Tyto formy mají složité konstrukce vyžadující rozsáhlé plánování a přesné provedení.

 

Využití 3D tiskárny Desktop Metal Studio System

 

Malé až středně velké podniky, jako je Built-Rite, čelí rostoucímu tlaku mezinárodních i domácích konkurentů. Zahraniční výrobci poskytují nižší ceny a tuzemské firmy, zabývající se prototypováním, nabízí rychlejší výrobu malého množství dílů. 3D tisk umožňuje společnosti Built-Rite realizovat kratší dodací lhůty a získat tak konkurenční výhodu proti tuzemským prototypovým dílnám.

 

3D tiskárna Studio System umožňuje tvorbu komponentů potřebných pro rychlou výrobu vstřikolisových forem. Tato metoda přináší společnosti Built-Rite mnohem větší úsporu pracovních sil oproti výrobě na konvenčních zařízeních ve vlastním závodě a je nákladově konkurenceschopnější než řešení pomocí subdodávek od jiných prototypových firem. Studio System tiskne díly s odlehčenou vnitřní strukturou. Dochází tak k úspoře materiálu bez vlivu na odolnost proti opotřebení formy, což je prvotním požadavkem pro tuto aplikaci.

 

Celá případová studie v EN ke stažení zde

 

Nevíte si rady?

Máte speciální požadavek a nenašli jste ho v seznamu našich služeb?
Napište nám pomocí formuláře nebo nás kontaktujte přímo pro více informací.

Přímý kontakt

Volejte (Po–Pá 8–17 hod)

+420 549 128 811

Pište

mcae@mcae.cz

Poslat zprávu

Povinné údaje *