Máte dotaz? Volejte na:

+420 549 128 811

Máte dotaz? Volejte na:

+420 549 128 811

Nový ATOS ScanBox Series 7 a 8 pro měření velkých dílů

6. 5. 2016

MCAE Systems rozšiřuje nabízenou produktovou řadu automatizovaných měřicích systémů ATOS ScanBox od společnosti GOM o řadu označovanou jako 7 a 8. Tyto řady plně vyhovují požadavkům automobilového průmyslu, zejména pokud jde o měření velkých a těžkých dílů, jako jsou rozměrné plechové výlisky (např. bočnice vozů) nebo kompletní karoserie.

 

Měřící systémy ATOS ScanBox 7 a 8

 

jsou vhodné pro automatizovanou 3D digitalizaci a kontrolu dílů až do velikosti 2,5 x 6 m. Tato zařízení lze uvést do provozu v libovolném místě výrobní haly. Nejsou nutné žádné těžké pozemní práce spojené s instalací, zařízení je možné kdykoliv později demontovat a přesunout na jiné místo.

 

Na rozdíl od konvenčních systémů pro automatizované měření, které využívají velké roboty namontované na dlouhých lineárních pojezdech, nové modely ATOS ScanBox prodlužují pracovní dosah skeneru ATOS zavedením nové robotické kinematiky. 8-osá kinematika, vyvinutá společností GOM, kombinuje horizontální lineární pojezd, vertikální zdvih a kloubový robot. Tato kombinace umožňuje maximální flexibilitu polohování 3D skeneru ATOS vůči měřenému dílu. Vzhledem k těmto 8 stupňům volnosti mohou být díly měřeny nejen zvnějšku, ale v případě karoserií vozidel také uvnitř v interiéru.

 

ATOS ScanBox Series 7 je vybaven jedním robotem s jedním 3D skenerem ATOS. U zařízení ATOS ScanBox Series 8 jsou roboty i 3D skenery dva, což umožňuje oboustranné měření rozměrných dílů. Oba roboty pak provádějí souběžné a koordinované celoplošné 3D měření např. automobilových karoserií nebo interiérů.

 

Nevíte si rady?

Máte speciální požadavek a nenašli jste ho v seznamu našich služeb?
Napište nám pomocí formuláře nebo nás kontaktujte přímo pro více informací.

Přímý kontakt

Volejte (Po–Pá 8–17 hod)

+420 549 128 811

Pište

mcae@mcae.cz

Poslat zprávu

Povinné údaje *