Máte dotaz? Volejte na:

+420 549 128 811

Máte dotaz? Volejte na:

+420 549 128 811

Nové 3D tiskové řešení MakerBot pro pedagogy i kreativní designéry

3. 10. 2016

Nové řešení značky MakerBot míří na širší potřeby dezignérů, konstruktérů i pedagogů. Zahrnuje nové 3D tiskárny MakerBot Replicator +, MakerBot Replicator Mini +, SW MakerBot Print, balíček s novým materiálem Tough PLA v břidlicově šedé barvě, Thingiverse Education a další.

Nové řešení MakerBot umožňuje návrhářům rychlejší a efektivnější způsob rozvoje nápadů a pedagogům lepší způsob zapojení 3D tisku do výuky pro rozvíjení kreativity svých studentů. Zbrusu nové 3D tiskárny MakerBot Replicator + a MakerBot Replicator Mini +, které jsou základem tohoto řešení, nabízí jedinečný výkon, fantastické výsledky a vysokou spolehlivost. Jejich optimalizaci pro 3D tisk odolných prototypů a přípravků s dlouhou životností ocení nejen technici a návrháři. V kombinaci s výkonnými pracovními nástroji jsou určeny jak pro profesionální použití, tak pro použití v oblasti vzdělávání.

 

Pro posunutí úrovně výroby prototypů nabízí MakerBot také návody „krok za krokem“, které vysvětlují techniky jako je lepení, pískování, malování, vakuové lití, mosazné vložky a silikonové formy.

 

Nový software MakerBot Print a mobilní aplikace jsou navrženy tak, aby se daly produkty MakerBot snadno zaintegrovat do existujících pracovních procesů a pomohly seznámit začátečníky s 3D tiskem. Tyto aplikace pomáhají zjednodušit proces přípravy tisku, dosahovat vyšší kvality 3D tisku i ušetřit čas. Pro pedagogy je určen vzdělávací program Thingiverse Education, kde je zpřístupněn a sdílen 3D tiskový obsah vytvořený různými pedagogy.

 

MakerBot Print & Mobile

Integrace 3D tisku do pracovního procesu může být časově náročná. 3D tiskové řešení MakerBot tento proces zjednodušuje. Nová verze MakerBot Mobile obsahuje funkci průvodce instalací, která provede uživatele napříč celým instalačním procesem 3D tiskárny krok za krokem. Jakmile je tiskárna v provozu, software pomůže zjednodušit jakýkoli 3D tiskový proces. Nativní podpora CAD například umožňuje uživatelům snadno importovat běžné CAD soubory a sestavy. Tato nová funkce eliminuje potřebu STL souborů, což představuje významnou úsporu času. Uživatelé si nyní mohou 3D soubory a sestavy uspořádat do projektů a snadno odeslat jako přílohy emailem svým spolupracovníkům. Možnost ukládat informace jako kompletní projektovou dokumentaci namísto samostatných modelových souborů umožňuje uživatelům uložit nastavení 3D tisku a polohu tiskové podložky pro jeden či více návrhů v jednom souboru.

 

Nová funkce Auto Arrange umístí automaticky objekty napříč několika stavebními podložkami a vytiskne je současně nebo postupně, dle zadání. S funkcí Dynamic Print Settings mohou uživatelé měnit nastavení, jako je rozlišení nebo výška pro každý jednotlivý model na stavební podložce, což šetří čas díky tisku modelů s různým nastavením tisku současně. Nová možnost Print Preview umožňuje uživatelům zkontrolovat dráhu Smart Extruderu + a provést úpravy před tiskem modelu. Uživatelé mohou buď zkontrolovat jednotlivé vrstvy, nebo přehrát animovaný náhled videa a vidět umístění podpůrného materiálu a ujistit se, že i malé znaky jsou tisknutelné.

 

MakerBot Print a nová mobilní aplikace MakerBot Mobile podporují různá kancelářská nebo školní nastavení, přičemž vychází ze vzdáleného monitorování a tiskových funkcí MakerBot. Jednotliví uživatelé od malých podniků až po velké organizace nyní mají možnost spravovat a sledovat více 3D tiskáren v celé kanceláři nebo ve škole, a to i v různých budovách nebo dokonce různých částech světa, přes kamerové záznamy a aktualizace stavu tisku.

 

Thingiverse Education

Thingiverse Education je nová platforma, která umožňuje vzájemné propojení pedagogů mezi sebou a sdílení osvědčených 3D tiskových postupů a výměnu zkušeností. Již nyní je v nabídce více než 100 učebních plánů, které vytvořili jak učitelé, tak odborníci na vzdělávání. Pedagogové mohou filtrovat učební plány podle předmětu, třídy nebo normy a v duchu Thingiverse je upravit, aby odpovídaly konkrétnímu cíli.

 

Nevíte si rady?

Máte speciální požadavek a nenašli jste ho v seznamu našich služeb?
Napište nám pomocí formuláře nebo nás kontaktujte přímo pro více informací.

Přímý kontakt

Volejte (Po–Pá 8–17 hod)

+420 549 128 811

Pište

mcae@mcae.cz

Poslat zprávu

Povinné údaje *