Máte dotaz? Volejte na:

+420 549 128 811

Máte dotaz? Volejte na:

+420 549 128 811

Nové 3D tiskárny MakerBot Replicator + a Replicator Mini +

1. 10. 2016

MCAE Systems prostřednictvím značky MakerBot uvádí na trh nové 3D tiskárny MakerBot Replicator + a Replicator Mini +. MCAE Systems, která se již přes 20 let pohybuje v oblasti 3D technologií a 3D tisku, je výhradním distributorem této značky na českém a slovenském trhu.

Nové 3D tiskárny MakerBot Replicator + a Replicator Mini + byly inovovány a testovány pro lepší výkon – tedy rychlejší, jednodušší a spolehlivější 3D tisk s větším stavebním prostorem. Díky novému balíčku materiálu Tough PLA umožňují vytvářet trvanlivější a nárazu odolné prototypy i přípravky. Obě tiskárny jsou vybaveny vylepšeným nosníkem robustnější konstrukce a inovovanou stavební podložkou, která zaručuje spolehlivější 3D tisk.

 

MakerBot Replicator + a Replicator Mini +

Nové 3D tiskárny MakerBot, včetně jejich součástí, prošly během vývoje rozsáhlými tiskovými testy v různých prostředích s cílem zajistit spolehlivost a vysoký výkon. Během tohoto procesu MakerBot úzce spolupracoval s firmou Stratasys, aby společně zavedli nové, konzistentní postupy pro lepší kvalitu 3D tisku, otestovali životnost výrobků i ověřili výsledky testů.

 

Nový MakerBot Replicator + i Replicator Mini + jsou rychlejší a tišší než jejich předchůdci a mají větší stavební prostor pro 3D tisk objemnějších modelů nebo více výtisků najednou. MakerBot Replicator + je zhruba o 30% rychlejší, má o 25% větší stavební prostor a je o 27% tišší než stolní 3D tiskárna MakerBot Replicator páté generace. MakerBot Replicator Mini + je přibližně o 10% rychlejší, má o 28% větší stavební prostor a je o 58% tišší než 3D tiskárna MakerBot Replicator Mini. MakerBot Replicator + a Replicator Mini + jsou dodávány s vyměnitelnou tiskovou hlavou MakerBot Smart Extruder +, která zajišťuje lepší a trvalejší výkon.

 

Balíček materiálu Tough PLA

Nový břidlicově šedý materiál Tough PLA je určen pro tvorbu trvanlivých, nárazu odolných prototypů a přípravků. Kombinuje nejlepší vlastnosti vláken ABS a PLA. Je stejně odolný jako ABS s podobnou pevností v tahu, tlaku i ohybu a tiskne stejně snadno a spolehlivě jako PLA. Je vhodný zejména pro funkční prototypy a prototypování přípravků se závitem a záklopkami. Balíček se skládá ze tří cívek MakerBot Tough PLA a tiskové hlavy MakerBot Tought PLA Smart Extruder +.

 

Flexibilní podložka

Když přijde řeč na 3D tisk, designéři a konstruktéři kladou velký důraz na přesnost vytištěné podoby digitálního modelu. Nové 3D tiskárny MakerBot Replicator + a MakerBot Replicator Mini + v tomto ohledu nabízí hned několik vylepšených aspektů souvisejících s kvalitou tisku včetně přesnosti, vzhledu povrchu a snížení deformací či zkroucení. Těchto zlepšení bylo dosaženo díky úpravám nosníku, stavební podložky a extruderu (pouze u Replicator +), v kombinaci s vyladěným firmwarem. MakerBot Replicator + je vybaven flexibilní stavební podložkou, takže větší modely lze snadno odstranit pouhým ohnutím desky. Díky novému, přilnavému povrch této desky u obou nových tiskáren je zajištěno, že tištěný model lépe drží na podložce bez nutnosti použití modré pásky, což vede ke zlepšení spolehlivosti a snížení deformací a zvlnění.

 

Nevíte si rady?

Máte speciální požadavek a nenašli jste ho v seznamu našich služeb?
Napište nám pomocí formuláře nebo nás kontaktujte přímo pro více informací.

Přímý kontakt

Volejte (Po–Pá 8–17 hod)

+420 549 128 811

Pište

mcae@mcae.cz

Poslat zprávu

Povinné údaje *