Máte dotaz? Volejte na:

+420 549 128 811

Máte dotaz? Volejte na:

+420 549 128 811

Nejnovější verze softwaru Tebis V4.0 R4

18. 5. 2017

Na výstavě Molding Expo byla představena nejnovější verze CAD/CAM softwaru Tebis 4.0 R4, která obsahuje mnoho vyspělých funkcí například pro balíčky „Konstrukce a Reverse Engineering“ či „Výroba“, za účelem zjednodušení pracovního procesu. Rozšiřují se také aplikační oblasti o nové možnosti obrábění s roboty, podporu laserového kalení a laserového navařování.

Tato inovovaná verze poskytuje více než 60 nových funkcí. Zde je přehled některých klíčových vylepšení:

 

Konstrukce a Reverse Engineering

Tebis V4.0 R4 představuje podstatná vylepšení zejména v oblasti Konstrukce. Uživatelé budou nyní lépe rozpoznávat a stanovovat změněné oblasti. Při porovnání dílů vytvoří Tebis odpovídající křivky oblasti, které mohou být použity k rychlým úpravám nebo k výpočtu nových NC programů pro změněné oblasti.

Nová funkce také výrazně zjednodušuje pracovní proces. Vytváří z libovolných křivek vysunuté plochy v určeném úhlu, které neobsahují překrývající se prvky. Všechny překryvy, které se vyskytnou uvnitř součástí, zejména na ostrých hranách a malých poloměrech zakřivení, jsou automaticky odfiltrovány a vyhlazeny. Tyto plochy jsou ideální pro vytváření dělících rovin forem, ale také pro oddělování střižných nožů (střižníků) a střižných ploch při výrobě lisovací formy.

Tebis V4.0 R4 mimo jiné přináší praktické zlepšení morfování ploch. Uživatelé nyní mohou automaticky morfovat také plochy s velmi složitými ořezovými křivkami. Geometrie původních křivek je plně zachována a barvy jsou přeneseny 1: 1.

 

Výroba

Zlepšení Tebis V4.0 R4 nejsou omezena jen na konstrukci. V oblasti CAM zlepšuje podporu uživatelů v hlubokém vrtání i podporu automatizovaného výpočtu a obrábění. Nová funkce obrábění řídí speciální požadavky na hluboké vrtání, jako je zavádění, křížení otvorů a oblasti zrychlení/zpomalení. Tím se zjednodušuje automatické hluboké vrtání využívající všechny informace o vrtání uložených v součásti.

V novém vydání je také pamatováno na snadnost použití R4. Zjednodušilo se nastavení dráhy nástrojů při 5osém frézování. Například se optimalizovalo použití soudečkové frézy – místo kontaktu nástroje se může lépe přizpůsobit dané situaci. U těchto nástrojů, které jsou vhodné zejména pro obrábění dutin, je často výhodné začít s o něco větším sklonem v kontaktním bodě nástroje, který je bližší ke špičce frézy. Sklon je možné následně zmenšit tak, aby se optimalizovalo opotřebení nástroje. Ve spodní části kapsy může být sklon zvětšen, pokud se špička frézy (koule) přesně dotkne zaoblení mezi bokem a dnem. Tím se odstraní zbytkový materiál na konci boku.

 

Roboty a nové technologie

Tebis V4.0 R4 rozšiřuje možnosti robotického obrábění. Robotické obráběcí buňky mohou být doplněny o další NC osy, se kterými mohou současně pracovat, například pokud je robot namontován na lineární polohovací jednotce. V takovéto situaci je umístění robota na lineární ose orientováno tak, aby se robotické rameno používalo v optimálním pracovním rozsahu. Nová komponenta dovoluje použít robota jako nosiče obrobku vzhledem k pevně umístěnému nástroji v robotické buňce.

Díky nové podpoře laserového kalení a laserového navařování lze Tebis nyní použít v ještě větším rozsahu aplikací. Použití těchto technologií ve výrobě forem a nástrojů je na vzestupu. Proto je schopnost kombinovat tyto technologie s frézováním a jinými metodami tvarování velkou výhodou, obzvláště pokud je nabízena v jediném, komplexním programovém prostředí.

Nevíte si rady?

Máte speciální požadavek a nenašli jste ho v seznamu našich služeb?
Napište nám pomocí formuláře nebo nás kontaktujte přímo pro více informací.

Přímý kontakt

Volejte (Po–Pá 8–17 hod)

+420 549 128 811

Pište

mcae@mcae.cz

Poslat zprávu

Povinné údaje *