Máte dotaz? Volejte na:

+420 549 128 811

Máte dotaz? Volejte na:

+420 549 128 811

MSV 2016 – MCAE Systems představila skutečné nástroje 4. průmyslové revoluce

11. 10. 2016

Expozice společnosti MCAE Systems na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně vloni přilákala desítky tisíc návštěvníků. Letos firma v rámci MSV 2016 změnila své umístění do pavilonu Z, nicméně co zůstalo, byla přehlídka těch nejzajímavějších světových 3D technologií aplikovaných (nejen) do českého průmyslu.

Na stánku MCAE Systems byla v rámci České republiky vůbec poprvé k vidění nejvyspělejší barevná 3D tiskárna současnosti, stroj Stratasys J750, umožňující vyrábět úchvatné produkty v nepřeberné škále barevných odstínů i materiálových vlastností. Tuto žhavou novinku společnosti Stratasys uplatní zejména produktoví designéři při tvorbě zcela realistických prototypů spotřebního zboží nebo vzorkových automobilových dílů.

 

MCAE Systems, jako tuzemský průkopník 3D tisku, připomněla svoji dlouholetou historii v tomto oboru vystavením vůbec první 3D tiskárny, která se v ČR objevila na veřejnosti. „Historický“ stroj Stratasys FDM 1650 se na brněnské výstaviště v režii MCAE Systems vrátil po dvaceti letech od své zdejší premiéry.

 

Průmysl 4.0

Nejen 3D tiskárny Stratasys, MakerBot i voxeljet, ale také optické 3D skenery GOM, CAD/CAM software Tebis a množství dalších nástrojů tzv. digitální továrny, které MCAE Systems úspěšně zavádí ve firemní i akademické sféře, našly uplatnění u mnoha významných projektů. Na prezentační ploše o výměře 500m2 tak bylo k vidění několik pracovišť s nejrůznějšími ukázkami využití 3D technologií v praxi. Automatizované 3D optické měření středně velkých dílů ATOS ScanBox i automatizované 3D měření malých dílů, deformační měření v reálném čase, robotické obrábění řízené SW Tebis či jednoduché vakuové tvarování Formech. Byl zde představen software Proleis pro správu digitální továrny, díky kterému mohou firmy efektivně spravovat a kontrolovat veškeré své výrobní procesy. Nechybělo také Inovační centrum MakerBot, které umožňuje centralizovanou správu všech 3D tiskáren v jedné síti.

 

 

Na stánku MCAE byl také obletován závodní veterán Škoda 130 RS, jehož disky kol byly obnoveny díky funkční souhře výše zmíněných 3D digitálních technologií. Od skenování poškozených originálů, přes tisk pískové formy, výrobu odlitku, jeho obrobení a kontrolní digitalizaci – nová kola pro tuto zasloužilou škodovku vznikala pod taktovkou principů čtvrté průmyslové revoluce. Neméně zajímavý byl světlomet nejnovějšího SUV Škoda Kodiaq, který vznikal ve spolupráci firem MCAE Systems, HELLA Autotechnik a SVOTT.

 

Průmysl 4.0 je dnes marketingovou záštitou mnoha průmyslových podniků. Jen pouhý zlomek z nich však má tak bohaté zkušenosti s realizací myšlenek, jež se za touto iniciativou skrývají. MCAE Systems je podnik, který byl na principech Industry 4.0 budován od svých samých počátků, ačkoliv tehdy takové pojmenování ještě nikdo nevyslovoval. Na veletrhu v Brně se mohli návštěvníci na vlastní oči přesvědčit, jak vypadá čtvrtá průmyslová revoluce v praxi!

 

MCAE partnerem Konference 3D tisku

I v letošním roce jsme byli hlavním partnerem Konference 3D tisku s podtitulem Trendy, zkušenosti a obchodní příležitosti 2016, která se konala dne 4. 10. 2016 v areálu BVV.

 

Nevíte si rady?

Máte speciální požadavek a nenašli jste ho v seznamu našich služeb?
Napište nám pomocí formuláře nebo nás kontaktujte přímo pro více informací.

Přímý kontakt

Volejte (Po–Pá 8–17 hod)

+420 549 128 811

Pište

mcae@mcae.cz

Poslat zprávu

Povinné údaje *