Máte dotaz? Volejte na:

+420 549 128 811

Máte dotaz? Volejte na:

+420 549 128 811

MCAE na výstavě Rezonance světla a tmy

18. 4. 2019

O tom, jaké to je, když umělecká díla i obyčejné situace nevnímáme zrakem, ale pouze hmatem, sluchem nebo čichem se mohou přesvědčit návštěvníci výstavy Rezonance světla a tmy, která se koná
v prostorách Ostravského muzea od 21. března do 31. května 2019. Cílem výstavy je představit široké veřejnosti problematiku zrakového postižení interaktivním a zábavným způsobem.

 

Na počátku byl nápad pěti ostravských organizací, které poskytují sociální služby a aktivity pro podporu osob se zrakovým postižením. Koncept výstavy zpracovala Ing. arch. Dana Raková, jež se danou problematikou profesně zabývá. Vzhledem k tomu, že MCAE Systems má již z dřívějška zkušenosti s nevidomými ve spojitosti se softwarem FreeForm a haptickým ramenem Touch, bylo oslovení naší firmy logickým krokem.

 

Workshop Haptické pero | 17. 4. 2019

Dne 17. dubna 2019 jsme v rámci programu výstavy uspořádali workshop s názvem Haptické pero. Toto pero neboli haptické rameno Touch pomocí uplatňování sil a pohybů zprostředkovává uživateli hmatový kontakt s konkrétním objektem a případně umožní také objektem pohybovat. To je umožněno softwarem FreeForm.

 

Návštěvníkům jsme ukázali základy práce s ramenem Touch ve virtuálním prostředí a některé naše výtisky na 3D tiskárnách. Mohli si tak osahat např. fyzický model kostelíku (vytištěný na 3D tiskárně) a poté stejný „ohmatat“ v softwaru FreeForm přes haptické rameno. Ocenili také osahání dalších modelů, např. katedrály Notre-Dame v Remeši, kde vládlo obrovské nadšení a bylo v důsledku nedávného požáru katedrály v Paříži i velmi emotivní…

 

 

Nevíte si rady?

Máte speciální požadavek a nenašli jste ho v seznamu našich služeb?
Napište nám pomocí formuláře nebo nás kontaktujte přímo pro více informací.

Přímý kontakt

Volejte (Po–Pá 8–17 hod)

+420 549 128 811

Pište

mcae@mcae.cz

Poslat zprávu

Povinné údaje *