Máte dotaz? Volejte na:

+420 549 128 811

Máte dotaz? Volejte na:

+420 549 128 811

MCAE Systems na MSV v Nitře

29. 5. 2017

MCAE Systems se aktivně účastní všech nejdůležitějších veletrhů již od svého založení v roce 1995. 3D technologie, špičková zařízení i zajímavé aplikace jsou tak přístupné nejenom technikům a odborníkům, ale i široké veřejnosti. Pro Mezinárodní strojírenský veletrh v Nitře, který se konal od 23. - 26. 5. 2017, jsme připravili žhavé novinky - novou profesionální 3D tiskárnu F370 a nový 3D skener ATOS Capsule.

 

Prezentace MCAE na MSV NITRA 2017

 

Na stánku MCAE Systems dominoval ATOS ScanBox 4150 – 3D optické měřicí zařízení pro efektivní kontrolu kvality výroby. Používá se při náběhu výroby a při sériové kontrole dílů vyráběných vstřikováním, odléváním, ohýbáním nebo lisováním. Tyto díly jsou typické složitou geometrií, stejně tak i jejich nástroje a formy, které je také potřeba kontrolovat.

 

Základem všech systémů ATOS ScanBox jsou 3D skenery ATOS, které měří díl pomocí projekce pruhů světla na jeho povrch. Na veletrhu jsme představili novinku ATOS Capsule.

 

ATOS Capsule je nový 3D optický skener pro přesné celoplošné měření geometrie dílu. Vyniká zejména při měření malých a středně velkých dílů, kde jsou velmi malé detaily. ATOS Capsule se tak např. využívá u prvotní kontroly ozubených kol, turbínových lopatek a koleček stejně jako u lékařských nástrojů.

 

Další novinkou byla 3D tiskárna Stratasys F370 – nejvyšší model z řady 3D tiskáren Stratasys F123 Series. Tyto nové 3D tiskárny kombinují výkonnou technologii FDM s konstrukčním a tiskovým softwarem GrabCAD. Umožňují rychle vytvářet nákladově efektivní prototypy při vývoji konceptů i vysoce přesné a odolné díly pro ověření návrhu a testování funkčního výkonu. Tiskárny lze ovládat na dálku z libovolného počítače připojeného v síti ve sdíleném prostředí pracovní skupiny, stav tisku je možné sledovat z přenosných zařízení.

 

Pro prezentaci koncepčního 3D tisku byla na stánku k vidění 3D tiskárna MakerBot Replicator+. Vedle zajímavé cenové nabídky na tuto tiskárnu a neméně lákavé nabídky na nákup materiálů si mohli návštěvníci prohlédnout výstavku modelů, které byly zhotoveny rozdílnými technologiemi – FDM, PolyJet i voxeljet.

 

Ukázka CAD/CAM řešení Tebis pro obrábění a organizování CAD/CAM procesů doplňovala celou koncepci expozice. Systémy Tebis se používají od návrhu přes konstrukci až po výrobu zařízení a dílů v nejrůznějších průmyslových odvětvích, jako je např. automobilový průmysl, letecký průmysl, výroba strojů a zařízení, výroba domácích spotřebičů a zdravotnické techniky.

 

Nevíte si rady?

Máte speciální požadavek a nenašli jste ho v seznamu našich služeb?
Napište nám pomocí formuláře nebo nás kontaktujte přímo pro více informací.

Přímý kontakt

Volejte (Po–Pá 8–17 hod)

+420 549 128 811

Pište

mcae@mcae.cz

Poslat zprávu

Povinné údaje *