Máte dotaz? Volejte na:

+420 549 128 811

Máte dotaz? Volejte na:

+420 549 128 811

MCAE se představila v brněnské Olympii jako součást projektu „I love 3D“

1. 3. 2016

Společnost MCAE Systems se rozhodla přiblížit 3D tisk a magické kouzlo trojrozměrné reality široké veřejnosti. V době od 11. – 28. února 2016 představila 3D tiskárny MakerBot a 3D skenery SCANIFY v brněnském nákupním centru Olympia ve společném projektu s názvem “I love 3D“.

MCAE Systems přivítala tuto akci jako příležitost ukázat širší veřejnosti možnosti 3D technologií a podělit se s ní o více než 20 let zkušeností v tomto oboru. K vidění byly nejen modely vytištěné na 3D tiskárnách či koncept Inovačního centra MakerBot v běhu, ale také několik zajímavých aktivit z oblasti 3D skenování.

 

Inovační centrum MakerBot

Návštěvníci si mohli zblízka prohlédnout koncept Inovačního centra MakerBot – centralizovanou, škálovatelnou sestavu několika stolních 3D tiskáren MakerBot. Jedná se o řešení na míru, jež poskytuje prostor pro rychlejší inovace, přitáhne talentované studenty nebo zaměstnance a zvýší vzájemnou spolupráci. 3D tiskárny MakerBot jsou cenově dostupné, a přitom nabízejí profesionální kvalitu i tisk a práce s nimi je velice snadná. Nejnovější generace těchto tiskáren je vybavena Wi-Fi připojením a vestavěnou kamerou, díky které lze přes cloudové připojení sledovat průběh tiskové úlohy například přes mobilní telefon a v případě potřeby tak tiskárnu na dálku ovládat. Právě propojením tiskáren MakerBot lze vytvořit Inovační centrum.

 

3D skenování skenerem SCANIFY

Velké pozornosti se těšila další představená technologie – 3D skenování skenerem SCANIFY, který se používá stejně snadno jako digitální kamera. Systém „namiř a vyfoť“ umožní během chvilky zachytit obraz včetně barvy a textury, a v několika vteřinách „je na světě“ přesný 3D model, se kterým lze dále pracovat. Mnozí zájemci z řad návštěvníků zažili skenování na vlastní kůži a získali sken svého obličeje v elektronické podobě.

 

MCAE a „381 tváří“

Během výstavy měli návštěvníci šanci stát se součástí vznikajícího uměleckého díla, pracovně nazvaného „3D cube“, které propojí 3D technologie s realitou. Umělecký kybersochař a zaměstnanec společnosti MCAE Systems, MgA. Adam Krhánek, skenoval hlavy zájemců z řad kolemjdoucích. Těchto 381 skenů hlav náhodných návštěvníků nyní přetvoří do uměleckého díla, které bude vystaveno v obchodním centru Olympia Brno.

 

Nevíte si rady?

Máte speciální požadavek a nenašli jste ho v seznamu našich služeb?
Napište nám pomocí formuláře nebo nás kontaktujte přímo pro více informací.

Přímý kontakt

Volejte (Po–Pá 8–17 hod)

+420 549 128 811

Pište

mcae@mcae.cz

Poslat zprávu

Povinné údaje *