Máte dotaz? Volejte na:

+420 549 128 811

Máte dotaz? Volejte na:

+420 549 128 811

MCAE s partnerem Desktop Metal uvádí na český trh kancelářský 3D tisk z kovu

13. 11. 2017

Společnost MCAE Systems podepsala partnerskou smlouvu s americkou společností Desktop Metal o zastoupení jejích produktů pro český a slovenský trh. Přináší tak změnu způsobu výroby z kovu prostřednictvím jednoho z nejrychlejších 3D tiskových systémů na světě. Poprvé představí 3D tisk z kovu pro kancelářské prostředí a následně produkční systém pro sériovou výrobu, který bude ve svém odvětví skutečně revoluční.

 

Cílem společnosti Desktop Metal je zpřístupnit kovový 3D tisk globálním výrobcům, konstruktérům i technikům. Uvádí proto hned dva tiskové systémy, které pokrývají celý životní cyklus výrobku – od prototypu až po sériovou výrobu. Půjde tak o zásadní posun ve způsobu vývoje produktů i jejich uvádění na trh. S příchodem prvotřídních inovativních systémů DM Studio a DM Production se mění pravidla tradičních řešení pro výrobu z kovů. Dochází ke snížení nákladů a výraznému zvýšení rychlosti, bezpečnosti i kvality 3D tisku.

 

Společnost Desktop Metal vyvinula první kancelářský 3D tiskový systém pro rychlé prototypování z kovu – Desktop Metal Studio System – který je dnes desetkrát levnější než stávající technologie. Systém je kompletní platformou zahrnující jak tiskárnu, tak i vylepšenou sintrovací pec. Dohromady tato zařízení dokážou vyrobit složité a náročné geometrie 3D dílů vytištěných z kovu přímo v kanceláři.

 

Systém DM Studio

 

Pro výrobu tištěných kovových dílů ve velkém měřítku oznámila společnost Desktop Metal zahájení výroby nejrychlejšího 3D tiskového systému pro sériovou výrobu kovových dílů s vysokým rozlišením – DM Production System. Díky nové technologii SPJ (Single Pass Jetting) je DM Production System 100krát rychlejší než dnešní laserové aditivní výrobní systémy. DM Production System tak zákazníkům zásadně sníží náklady na výrobu jednoho dílu ve srovnání s dnešními laserovými systémy a bude konkurenceschopný s technologiemi sériové výroby, jako je např. lití.

 

Společnost MCAE Systems již představila kovové díly tištěné systémem DM Studio ve své expozici na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně v říjnu 2017. Technologie Desktop Metal nabízí zpracovatelskému průmyslu nový způsob, jak dosáhnout chytřejší, rychlejší a nákladově efektivnější výroby pomocí 3D tisku z kovu. Ať už jde o rychlé prototypování nebo výrobu v širším měřítku, řešení pro tisk kovových součástí, které je konkurenceschopné oproti tradičním výrobním procesům, jistě změní tvář automobilového designu i samotné výroby.

 

Systém DM Studio se bude na evropský trh dodávat v druhé polovině roku 2018, systém DM Production bude dostupný pro rezervace od května 2018.

 

O společnosti Desktop Metal

Společnost Desktop Metal, Inc., se sídlem v Burlingtonu, Massachusetts, zrychluje transformaci výroby svým řešením 3D tisku z kovu. Společnost byla založena v roce 2015 vedoucími pracovníky v oblasti moderní výroby, metalurgie a robotiky. Společnost se zabývá nevyřešenými problémy týkající se rychlosti, nákladů a kvality. Díky jejich řešení se kovový 3D tisk stává nezbytným nástrojem pro konstruktéry i výrobce po celém světě.

 

Nevíte si rady?

Máte speciální požadavek a nenašli jste ho v seznamu našich služeb?
Napište nám pomocí formuláře nebo nás kontaktujte přímo pro více informací.

Přímý kontakt

Volejte (Po–Pá 8–17 hod)

+420 549 128 811

Pište

mcae@mcae.cz

Poslat zprávu

Povinné údaje *