Máte dotaz? Volejte na:

+420 549 128 811

Máte dotaz? Volejte na:

+420 549 128 811

Kam směřuje budoucnost 3D tisku

8. 11. 2016

Společnost Stratasys představila příští generaci technologií 3D tisku a překonává tak bariéry výkonu a efektivity zejména v oblasti letectví a automobilového průmyslu. Vůbec poprvé se v souvislosti s aditivní výrobou objevují pojmy jako „nekonečný 3D tisk“ či robotický 3D tisk.

01994lMCAE Systems, dlouholetý obchodní partner firmy Stratasys pro Českou a Slovenskou republiku, má nyní možnost s těmito výhledy „co se chystá“ seznámit (nejen) technickou veřejnost. „Považujeme úroveň tovární integrace, automatizaci a monitorování výkonnosti potenciálně nabízené těmito novými zařízeními jako katalyzátory pro transformaci na Průmysl 4.0“, říká Ilan Levin, výkonný ředitel firmy Stratasys.

 

Stratasys Infinite-Build 3D Demonstrator

Exhibiční projekt nové technologie „nekonečného 3D tisku“ od společnosti Stratasys (Stratasys Infinite-Build 3D Demonstrator) byl vyvinut především pro výrobu velkých nástrojů a výrobních dílů v oblasti OEM, zakázkové výroby či výroby náhradních dílů, kde se klade velký důraz na přesnost, opakovatelnost a rychlost. Tato technologie doslova obrací tradiční pojetí 3D tisku tím, že realizuje tzv. „nekonečný tisk“ ve vertikální rovině – otočením standardní technologie Fused Deposition Modeling (FDM) na bok o 90 stupňů.Tiskne tedy na svislé rovině prakticky bez omezení velikosti dílu ve směru sestavení.

 

Robotic Composite 3D Demonstrator

Dalším novátorským projektem je 3D tisk kompozitních materiálů robotem (Robotic Composite 3D Demonstrator), který kombinuje pokročilé Stratasys technologie nanášení materiálu se zařízením kontroly pohybu firmy Siemens a jejich PLM softwaru.

 

Robotický 3D tisk je založen na pohybovém systému, který pracuje v 8 osách a umožňuje směrově přesné nanášení materiálu a tím dosáhnout požadované pevnosti zhotovených dílů. Současně výrazně snižuje potřebu vytváření podpor, které proces zpomalují. Tento způsob nově definuje možnosti, jak mohou být v budoucnu tištěny odlehčené díly, a ukazuje cestu, jak použít tuto technologii k urychlení výroby dílů z různých materiálů.

 

Kompozitní materiály mají široké využití nejen v oblasti automobilového a leteckého průmyslu, ale také v průmyslovém odvětví těžby ropy a zemního plynu nebo v medicíně, kde jsou zapotřebí díly s pevnou a lehkou konstrukcí.

 

Nevíte si rady?

Máte speciální požadavek a nenašli jste ho v seznamu našich služeb?
Napište nám pomocí formuláře nebo nás kontaktujte přímo pro více informací.

Přímý kontakt

Volejte (Po–Pá 8–17 hod)

+420 549 128 811

Pište

mcae@mcae.cz

Poslat zprávu

Povinné údaje *