Máte dotaz? Volejte na:

+420 549 128 811

Máte dotaz? Volejte na:

+420 549 128 811

FOR INDUSTRY Praha a MSV Nitra | Květen 2018

30. 5. 2018

Stejně jako každý rok si MCAE nenechala ujít prezentaci nejmodernějších 3D digitálních technologií na významných strojírenských veletrzích. Právě v jarním období se konaly hned dva. For Industry v Praze (15. - 18. 5. 2018) a Mezinárodní strojírenský veletrh v Nitře, SK (22. – 25. 5. 2018).

3D technologie z MCAE Systems již pomohly nejedné společnosti zrychlit uvedení nového výrobku na trh nebo zlevnit či zautomatizovat výrobní procesy. Technologické trendy, informace o konkrétních možnostech a aplikacích – to vše k veletrhu patří a navíc je obohaceno o osobní kontakt a zpětnou vazbu s potenciálním zákazníkem. Ti, kdo se chtěli dozvědět, jak právě ve svém oboru využít 3D technologie, našli odpovědi na své otázky v našich expozicích.

 

Na veletrhu For Industry v Praze jsme poprvé v ČR představili 3D tiskárnu Studio System od společnosti Desktop Metal, která je prvním cenově dostupným zařízením pro 3D tisk z kovu v kancelářském prostředí. Prezentaci tiskáren doplňovala další kancelářská 3D tiskárna F370 z řady Stratasys F123 Series, která je ideální pro profesionální, rychlou výrobu prototypů z několika volitelných termoplastů.

 

Z oblasti 3D optického měření a inspekce malých dílů bylo předvedeno zařízení ATOS ScanPort od společnosti GOM. Tento stolní 3D skener je ideální pro skenování a inspekci odlitků, plastových dílů, elektrod nebo prototypů do velikosti 200 mm v průměru. Motorizované osy tohoto zařízení usnadňují opakující se měření stejných dílů.

 

Na průmyslových veletrzích nemůže chybět ani CAD/CAM řešení pro CNC obrábění, proto jsme návštěvníkům ukázali i špičkový CAD/CAM software Tebis od společnosti Tebis. Tento software používají světové společnosti s vysokými nároky na výrobu pro organizování svých CAD/CAM procesů – od návrhu přes konstrukci až po výrobu zařízení a dílů. Tebis nabízí ucelené průmyslové balíčky, které poskytují řešení pro jakékoli strojírenské odvětví.

 

Mezinárodní strojírenský veletrh v Nitře je nejvýznamnější událostí svého druhu na Slovensku. Kromě všech výše uvedených technologií měli návštěvníci příležitost vidět CAD/CAM řešení Tebis v součinnosti s robotem řady Agilus KR 6 R1100 sixx od společnosti KUKA, který gravíroval disk kola v 5 osách. Roboty stále více vyplňují mezeru mezi ruční výrobou a obráběcími centry. Robotická pracoviště je možné využít pro obrábění např. měkkých materiálů. MCAE Systems jako integrátor robotů KUKA taková pracoviště realizuje tzv. na klíč.

 

Nevíte si rady?

Máte speciální požadavek a nenašli jste ho v seznamu našich služeb?
Napište nám pomocí formuláře nebo nás kontaktujte přímo pro více informací.

Přímý kontakt

Volejte (Po–Pá 8–17 hod)

+420 549 128 811

Pište

mcae@mcae.cz

Poslat zprávu

Povinné údaje *