Máte dotaz? Volejte na:

+420 549 128 811

Máte dotaz? Volejte na:

+420 549 128 811

MCAE Systems na MSV v Nitře 2016

1. 6. 2016

Nejvyspělejší světové 3D technologie používané při vývoji výrobků, reálné uplatnění zařízení, jako jsou 3D tiskárny a 3D skenery či komplexní automatizovaná řešení s využitím průmyslových robotů. To vše představila společnost MCAE Systems na 23. Mezinárodním strojírenském veletrhu v Nitře (SK).

Digitální továrna nebo také Průmysl 4.0 – těmito pojmy je dnes po celém světě označován trend rozmáhající se digitalizace průmyslových procesů. MCAE Systems jednoznačně patří k průkopníkům těchto efektivních nástrojů, jejichž pojítkem je vytváření a využívání digitálních dat v procesu vývoje, výroby i následné údržby výrobků.

 

Na MSV 2016 v Nitře jsme představili nejnovější 3D technologie, a to zejména prostřednictvím úspěšných projektů u svých zákazníků. Pro příklad lze zmínit komplikovaný odlitek skříně motoru pro automobil BMW, jenž vznikl právě díky chytré kombinaci 3D technologií a tradičních slévárenských postupů.

 

Zásadní prostor byl na výstavě věnován profesionálním 3D skenerům ATOS(GOM), které vynikají svojí přesností při optickém měření malých i velkých dílů, navíc s možností pokročilé automatizace procesů 3D skenování.Výkonnost současných 3D systémů umožňuje i v kancelářských podmínkách realizovat deformační optické měření v reálném čase, což doložila ukázka 3D skeneru ATOS Core se systémem Pontos Live. Neméně zajímavé bylo také pracoviště ATOS ScanPort s ukázkou automatizované rychlé inspekce malého dílu (turbínové kolečko) či měření skenerem ATOS Compact Scan 5M s využitím rotačního stolu.

 

Odborníky zaměřené na obráběcí technologie určitě zaujalo automatizované obrábění robotem KUKA, které bylo řízené špičkovým CAD/CAM softwarem Tebis. Návštěvníci také viděli ukázku přesné rekonstrukce lisovacího nástroje (Reverse Engineering) pomocí efektivních CAD modulů softwaru Tebis.

 

Vůbec poprvé bylo na Slovensku prezentováno Inovační centrum MakerBot, zpřístupňující 3D tisk široké veřejnosti. Zájemci o pořízení vlastní stolní 3D tiskárny zde měli možnost pořídit si jeden z posledních kusů velmi úspěšné 3D tiskárny MakerBot Replicator 2 za výjimečně nízkou cenu. Profesionální 3D tisk pak reprezentovala 3D tiskárna Objet30 Pro (technologie PolyJet) a ukázka papírových modelů z 3D tiskárny Mcor Iris či pískové a PMMA modely z 3D tiskáren voxeljet.

 

MCAE FÓRUM inovativních 3D technologií

 

Přehled novinek v oblasti profesionálních technologií nabídla přednáška volně přístupná novinářům i veřejnosti, kterou jsme uspořádali ve středu 25. května 2016 ve 14:00 hodin v tiskovém centru nitranského výstaviště.

 

Nevíte si rady?

Máte speciální požadavek a nenašli jste ho v seznamu našich služeb?
Napište nám pomocí formuláře nebo nás kontaktujte přímo pro více informací.

Přímý kontakt

Volejte (Po–Pá 8–17 hod)

+420 549 128 811

Pište

mcae@mcae.cz

Poslat zprávu

Povinné údaje *