Máte dotaz? Volejte na:

+420 549 128 811

Máte dotaz? Volejte na:

+420 549 128 811

3D metrologie ve slévárenství | Seminář GOM 2018

23. 3. 2018

Letošní série mezinárodních seminářů GOM, tentokrát na téma průmyslové 3D měření ve slévárenství, probíhá od ledna do dubna 2018 na 42 pobočkách v 29 zemích celého světa. Jedním z pořadatelů je i společnost MCAE Systems, která zorganizovala seminář pro české a slovenské zákazníky dne 21. března 2018 v Kuřimi. Úspěšného semináře se zúčastnilo přes 60 osob z 34 průmyslových firem.

3D metrologie v oblasti slévárenství podporuje a urychluje všechny fáze v procesech odlévání do písku, přesného i tlakového lití: od modelování a pěchování přes výrobu forem a jader až po první kontrolu a optimalizaci CNC obrábění. Optické 3D souřadnicové měřicí systémy od firmy GOM měří bezkontaktně kompletní povrch modelů, modelových zařízení, forem, odlitků, pískových jader, pískových forem a odlitých dílů bez ohledu na jejich velikost.

 

Jeden společný cíl – podpořit a umožnit sdílení poznatků i procesních znalostí

Jednotlivé semináře GOM, pořádané zdarma, se zaměřují na využití 3D optických systémů při měření odlitků a ve slévárenských výrobních procesech. Ukazují, jak povrchová celoplošná měření zaručují rychlejší kontrolu prvního výrobku a cílenou korekci forem, čímž se zkracuje doba výroby. Jak při výrobě, tak při doprovodné kontrole kvality, mohou být procesy měření a vyhodnocení plně automatizovány.

 

Seminář GOM – 21. 3. 2018, Kuřim

MCAE Systems zahájila seminář krátkým představením firmy a úvodem do problematiky 3D metrologie v oblasti slévárenství. Dopolední blok přednášek byl koncipován jako průvodce – produktové prezentace byly vždy dány do souvislosti s tématy z oboru, která zákazníci konkrétně řeší. Tak například MCAE prezentace o automatizovaném 3D měření se systémy ATOS poukazovala na řešení měření dílů v sériové výrobě, další přednáška o využití systémů ATOS ve slévárenství byla zaměřena na ukázku případové studie o optimalizaci lití do pískové formy. MCAE také představila inteligentní řízení výroby v koncepci Průmyslu 4.0 – prezentace byla věnována vizi o budoucnosti digitální 3D metrologie. Nechyběly také přednášky předních českých firem s tématy jako využití optického měřicího zařízení ATOS ve Slévárně Heunisch Brno, kontrola odlitků skenováním pro letouny AIRBUS a BOEING (Alucast) či využití 3D skeneru ATOS v nástrojárně Škoda Auto – vstupní kontrola odlitků.

 

Vedle těchto uživatelských zkušeností odborný tým MCAE Systems předvedl praktické ukázky se zaměřením na nejnovější vývoj v oblasti 3D metrologie i softwaru pro měření a inspekci. Na jednotlivých workshopech mohli účastníci vidět:

 

 

 

 

 

Tato část semináře nabídla všem přítomným možnost individuálních konzultací a jednání ve velmi příjemné atmosféře.

 

Nevíte si rady?

Máte speciální požadavek a nenašli jste ho v seznamu našich služeb?
Napište nám pomocí formuláře nebo nás kontaktujte přímo pro více informací.

Přímý kontakt

Volejte (Po–Pá 8–17 hod)

+420 549 128 811

Pište

mcae@mcae.cz

Poslat zprávu

Povinné údaje *