Vakuové licí systémy (MK Technology)

MK vakuové licí systémy jsou zařízení, které umožňují efektivní, rychlou a velmi přesnou výrobu komplexních plastových prototypových dílů. Technologie vakuového lití do silikonových forem uspoří při výrobě prototypových dílů až 90% ceny a času ve srovnání s klasickou výrobou kovových forem.

 • MK Mini

  Tento systém byl navržen pro malé firmy, univerzity a školicí střediska. Vyloučením elektroniky a dalších kosmetických prvků se stal MK - Mini kompaktním a vysoce výkonným zařízením za rozumnou cenu. Tento systém je dodáván spolu se dvěma temperovacími pecemi a základní sadou nástrojů za neporazitelnou cenu.

 • System 1

  Snadná obsluha a přiměřené provozní náklady. Systém 1 je náš nejprodávanější model. S licí kapacitou 1 kilogram byl navržen především pro potřeby "Rapid Tooling". Může být také vybaven tavnou licí miskou "Hot Cup" pro výrobu voskových vytavitelných modelů. Pro snažší lití tvarově složitých dílů lze využít difereční tlakový systém.

 • System 2

  Toto zařízení má stejnou koncepci jako Systém 1, ale v této komoře mohou být odlévány až dvakrát větší díly. Pro snažší plnění může být celá mísící jednotka vysunuta ven z komory a rozssah rychlostí míchání je značně větší. Pro snažší lití tvarově složitých dílů lze využít difereční tlakový systém.

 • System 3

  Toto zařízení ve skutečnosti obsahuje dvakrát System 2. Každý z nich může pracovat samostatně a nezávisle na druhém a produkovat díly až do velikosti odpovídající skříni velkého televizoru. Pokud je velikost jedné komory nedostačující, mohou být obě komory propojeny v jednu velkou pouhým stiskem tlačítka. V dvojité komoře s přístupem ze strany stroje mohou být odlévány až 2,5 metru dlouhé díly do hmotnosti 10 kilogramů.

Výhody MK vakuových licích systémů:

 

 • Robustní a tuhá konstrukce komor
 • Vysoká spolehlivost zařízení
 • Rozměrné skleněné dveře, umožňující velmi dobrou kontrolu procesu lití
 • Precizní nastavení tlaku a velmi rychlé dosažení vakua
 • Funkce „go-to" zabezpečuje precizní kvalitu licích látek bez zbytkových vzduchových bublinek
 • Automatické odplynování silikonu pro výrobu forem
 • Diferenční tlakový systém pro lití viskosních pryskyřic a tvarově náročných dílů
 • Automatické ukládání celého procesů lití do operační paměti
 • Opakovatelně použitelné licí misky a nálevky

 

MK - vakuovací licí systém

nabízí jednoduchou metodu výroby plastových prototypů bez potřeby výroby drahých kovových nástrojů. Fyzický model, nebo model vyrobený metodou "Rapid Prototyping" se použije pro vytváření měkké formy. Při použití této formy mohou být polyuretanové plastové díly zhotoveny již během několika málo hodin.

 

MK - vakuové licí pryskyřice

jež se používají s tímto systémem, mají podobné vlastnosti jako převážná většina materiálů pro plastové, gumové či skleněné díly. Jsou speciálně navrženy tak, aby vyhověly celé řadě požadavků jako jsou tuhost, tepelná odolnost a schopnostdetailně reprodukovat i ty nejmenší detaily, textury a barvy.

MK - vakuové lití uspoří až 90% ceny a času ve srovnání s konvenční technikou. To umožní snadnou a rychlou výrobu prototypů libovolných tvarů. textur a barev. Tyto díly pak mohou být použity pro ověření návrhu, mechanické testování, kontrolu tvarové věrnosti, případně pro zákaznické zhodnocení výrobku. Díky této technologii vakuového lití je minulostí doba výroby drahých kovových nástrojů, jejichž realizace včetně potřebných modifikací trvala řadu týdnů a někdy i měsíců.

Související obrázky

Aktuality

Další aktuality

Vyjádření našich klientů

 • Od firmy MCAE Systems jsme zakoupili 3D tiskárnu uPrint PLUS pro projekt "Centrum pro výuku a prezentaci hi-technologií", který je zaměřen...

  Ing. Marek Mahdal správce ICT a zařízení, Střední průmyslová škola Uherský Brod

 • Spolupráce této společnosti s designéry na Fakultě strojního inženýrství má již dlouhodobější charakter a přináší oboustranně...

  doc. akad. soch. Ladislav Křenek, ArtD.

Další