Thermoforming (Formech)

Thermoforming (vakuové tváření předehřáté plastové folie) je jedním z běžně používaných výrobních procesů nacházejících uplatnění v mnoha oblastech, jako je obalový průmysl, automobilový průmysl a design. Plastová fólie (různé tloušťky) se předehřeje na požadovanou teplotu tváření. Do předehřáté fólie se zaformuje (vytlačí) model požadovaného tvaru. Působením vakua dojde k dokonalému přilnutí předehřáté plastové folie a vylisování i těch nejjemnějších detailů.

 • Compac Mini (manual)

  Nejmenší zařízení z této řady. Je vhodné zejména pro výuku ve školách.

 • 300XQ (manual)

  Toto zařízení bylo původně také určeno pro vzdělávací sektor. Je vybaveno nejnovějšími keramickými ohřívači. 300XQ je uživatelsky příjemný, se všemi bezpečnostními prvky jako jsou například zámky formy nebo automatické zastavení vakuování. Je velmi vhodný pro trh s cukrovinkami, zejména pro čokoládovny nebo obalový průmysl, kde je potřeba rychle měnit velikost pracovního rámu podle aktuálních potřeb. Toto zařízení výborně pracuje s horní CNC frézkou FR460.

 • 508DT (manual)

  508DT je manuální stolní zařízení s keramickými ohřívači a novým dotykovým displejem Mitsubishi PLC. 508DT je pravděpodobně první stolní thermoformingové zařízení s pamětí formovacího procesu a je určeno pro všechny, kteří požadují pozdější opakování výrobního procesu. Velikost pracovního prostoru 482 x 432mm je větší než u předchůdce 5508DT. Dodává se s 13 ampérovým zdrojem a na zakázku vyrobitelným vozíkem. Lze ho úspěšně využít ve všech průmyslových oblastech.

 • 686 (manual)

  Inovované zařízení nové generace, s řadou mechanických vylepšení a nových funkcí. 686 byla navržena tak, aby si udržela průmyslové standardy formovací plochy a velikosti fólie, nový je dotykový displej s PLC operačním systémem a vlastní pamětí pro ukládání nastavení formování. Je ideální jak pro středně velké série, tak pro náročné požadavky obalového průmyslu. Dodáváme také ve verzi s vylepšenou filtrací vakuového systému. Tento upgrade vyžadují zákazníci, kteří pracují s mokrými formami jako je hlína, sádra apod.

 • 1372 (manual)

  Zařízení, které je svou velkou pracovní plochou, hloubkou tažení a 15 samostatnými nahřívacími zónami spolu s volným přístupem k manuálnímu zpracování ideální pro designéry a konstruktéry, a to jak ve fázi prototypu, tak malé či střední série. S chladicími ventilátory, kterými může být vybaven, nabízí příležitost ke zvýšení produkce umístěním více forem do velkého pracovního prostoru. Další přidané funkce jako například časovač, automatické vyrovnávání nahřívaného materiálu a předepnutí formovaného materiálu dělají z 1372 zařízení s vyšší pracovní kapacitou a snadnou obsluhu za bezkonkurenční cenu. Tento přístroj dodáváme i s automatickým řízením a pamětí pracovních cyklů.

 • FLB500 Strip heater

Související obrázky

Aktuality

Další aktuality

Vyjádření našich klientů

 • Od firmy MCAE Systems jsme zakoupili 3D tiskárnu uPrint PLUS pro projekt "Centrum pro výuku a prezentaci hi-technologií", který je zaměřen...

  Ing. Marek Mahdal správce ICT a zařízení, Střední průmyslová škola Uherský Brod

 • Spolupráce této společnosti s designéry na Fakultě strojního inženýrství má již dlouhodobější charakter a přináší oboustranně...

  doc. akad. soch. Ladislav Křenek, ArtD.

Další