Tebis CAM

Modulární struktura software Tebis umožňuje CAM pracoviště s různým výkonnostním rozsahem, odpovídajícím potřebám obráběných dílů, dostupných technologií a obráběcích strojů. Technologie Automill zajišťuje výkonné a automatické NC programování, s možností programátorovy interakce, na komplexním obrobku.

 • Tebis 2.5 D

  Při výrobě raznic, lisovacích nástrojů a jiných forem se neustále hledají postupy, jak urychlit proces od návrhu výrobku po jeho výrobu. Jestliže návrh děláme ve 3D CADu, proč jej nevyužít i pro vytvoření jednoduše definovaných prvků (Feature). Tím můžeme vyloučit tvorbu výkresové dokumentace a pracného ručního zadávání potřebných parametrů do CAM systému nebo ručního programování NC obráběcího stroje.

 • Tebis 3+2 Axis Milling roughing

  Tebis hrubování zahrnuje odstranění materiálu z uživatelsky definovaného polotovaru po vrstvách odshora až dolů, tím se přibližujeme k požadované cílové geometrii v terasovitě uspořádané reprezentaci. Integrovaná funkce virtuálního sledování dovoluje vidět, již ve stádiu výpočtu, jak přesně bude díl vypadat na skutečném stroji.

 • Tebis 3+2 Axis Milling Finishing

  CAM modul pro 3 osé dokončování je ideální pro předdokončovací operace, dokončovací operace a vysokorychlostní obrábění 3D ploch stejně tak jako pro konturování nebo obrábění rohů.

 • Tebis 3+2 Axis Milling Rest Machining

  Kombinace velkých frézovacích nástrojů a velkého úběru materiálu, následované malými frézami pro doobrobení, je velmi efektivní cesta, jak obrábět. Modul Tebis 3+2 osé zbytkové obrábění zjišťuje oblasti, které musí být ještě obrobeny a automaticky vypočte potřebné dráhy.

 • Tebis 3+2 Axis Milling Tube

  Modul frézování dutin a kanálů se používá zejména k obrábění sacích a výfukových kanálů. Klíčovou vlastností tohoto modulu je, že vytváří 3 osé hrubovaní a dokončování kotoučovými a kulovými frézami. Díky jejich speciální geometrii dovolují tyto frézy obrábět zakřivené potrubí (kanály) bez kolizí se stopkou frézy.

 • Tebis 5 Axis Simultaneous Milling

  Modul 5 osého souvislého obrábění umožňuje frézovat a ořezávat plochy rychleji a mnohem přesněji než s použitím 3 osé technologie. Pětiosé NC programy nejsou mnohem složitější na výpočet než ty z 3+2 osých modulů, od tehdy stejné uživatelské struktury.

1 2 Další

Přizpůsobíme CAD/CAM a CAM pracoviště k rozsahu funkcí, které odpovídají potřebám obráběných dílů, dostupných technologií a obráběcích strojů.

Technologie Tebis Automill zajišťuje automatické NC programování, s kombinací interaktivního zasahování NC programátorem

V 2,5D a 3D obrábění se NC programátoři spoléhají předkonfigurované obráběcí balíčky, které jsou uloženy na jednom místě když obrábí standardní prvky jako závity, stupňovité díry jakéhokoliv tvaru, lože vyhazovačů nebo vedení. Technologové určí detailní opakující se sekvence obrábění v NC setech, které obsahují všechny nástroje a prarametry obrábění, a tak snižují práci na NC programování. Správce NC Job ukládá všechno vytvořené během NC programování.To dovoluje rychle a snadno optimalitovat vypočtené dráhy, kde nástroj, strategie a příslušné oblasti obrábění. DAlší výhodou je, že všechny NC parametry zadané k výrobě jednoho výrobku mohou být preneseny na podobný díl, což ušetří mnoho programování. Práce s interaktivním ovládáním, krok po kroku, stále vypočítává mezivýsledky a zobrazuje je uživateli, který je převezme nebo je přeskočí. Například nastaví postup obrábění v různých oblastech obrábění.
Technologie Tebis Automill umožňuje ukládat a řídit neocenitelné znalostně založené NC programování

Výpočet NC programů na CAD plochách obsahující sítě a kombinovaná data

Plochy které jsou vytváříte s moduly Tebis CAM vyhovují standardům vysoké kvality, protože Tebis vždy vypočítává dráhy na matematicky přesných CAD plochách. Tebis využívá jednoduché polygonální modely pouze když nejsou dostupné přesné plochy. V tomto případě systém vypočte NC programy na bázi sítí a také hybridních modelů.

Spolehlivé a efektivní obrábění s integrovanou správou nástrojů

Každý NC program generovaný v Tebisu je vypočtený na základě geometrie nástroje. Navíc ke řezné části, interní knihovna také obsahuje všechny části držáku. Tebis pro každou frézu nespravuje pouze geometrická data, ale také řezné podmínky pro různé typy materiálů.

Vysoce kvalitní simulační technologie zlepšuje proces spolehlivosti a minimalizuje dobu výroby

Simulační nástroje Tebisu mohou předpověďet skutečné výrobní postupy již ve stádiu výpočtu NC programů. Například vybraný nástroj může na stroji zpracovat díl po rovinách. Sledování virtuální výroby ukáže polotvar jak postupně nabírá tvar cílové geometrie, vždy je informován o množství materiálu který ještě zbývá na obrobku. Výhodou jsou nižší přejezdy a významné snížení doby obrábění. Toto pouze neprodulužuje životnost nástroje, ale také zvýší spolehlivost procesu.

Tebis nabízí různé druhy postprocesorů, které dovolují generovat dráhy nástrojů přenositelné na jednotlivé stroje spolehlivým a bezproblémovým způsobem.

5 stranné obrábění v sw. TEBIS CAD/CAM na stroji DMU 50 Eco

 

Související obrázky

Aktuality

Další aktuality

Vyjádření našich klientů

 • Od firmy MCAE Systems jsme zakoupili 3D tiskárnu uPrint PLUS pro projekt "Centrum pro výuku a prezentaci hi-technologií", který je zaměřen...

  Ing. Marek Mahdal správce ICT a zařízení, Střední průmyslová škola Uherský Brod

 • Spolupráce této společnosti s designéry na Fakultě strojního inženýrství má již dlouhodobější charakter a přináší oboustranně...

  doc. akad. soch. Ladislav Křenek, ArtD.

Další