Školení a semináře

Školení a semináře jsou nepostradatelnou náplní naší činnosti. Vedle technické podpory produktů, jako je průběžné celoroční proškolování nových softwarových verzí či obsluha zařízení, pořádáme semináře zaměřené na prezentaci jednotlivých 3D digitálních technologií. Pro zájemce a širokou veřejnost také nabízíme pravidelná školení s tímto zaměřením:

 • Technologie rychlé výroby plastových dílů a prototypů

  Co je účinnější ? Ukazovat výkres nebo funkční 3D model, který si každý muže prozkoumat ze všech stran a otestovat v praxi? 3D tiskárna Vám postaví přesné, pevné, trvanlivé a barevné díly. Snadno a rychle!

 • 3D optické měření

  Víte co je 3D optické měření ? Laicky řečeno je to přenesení tvaru fyzického předmětu do počítače. A proč měřit (skenovat) ? Pro vytvoření počítačového modelu a kontrolu jeho tvarové jakosti.

 • Interaktivní modelování

  Zkoušeli jste si jako děti modelovat z plastelíny ? Představte si, že sedíte u počítače a děláte totéž. Vaše ruka je prodloužena elektronickou paží a tvoříte jakýkoli 3D virtuální model. Pohybujete se v oblasti designu ? Ukážeme vám plošné modelování a počítačové sochařství ! Pohybujete se v oblasti strojírenství ? Naučíme vás pracovat v objemovém modeláři !

 • Metody CNC obrábění

  Viděli jste někdy obrábění s použitím robota? A to je pouze jedna z možných aplikací. Čeká vás podrobnější seznámení s druhy a použitím třískového obrábění. Vysvětlíme vám výhody programování v CAM systému oproti obrábění na konvenčních strojích.

Školení pro zájemce a širokou veřejnost - Reálné setkání s 3D technologiemi

3D digitální technologie dnes významnou měrou přispívají k rychlému a úspěšnému uvedení nového výrobku na trh a snižují stále rostoucí náklady na jeho vývoj. Jsou důležité všude tam, kde potřebujeme navrhovat, vyvíjet, tvořit, testovat, plánovat, vyrábět či obrábět. Neméně důležité jsou i v oborech jako je design, architektura, lékařství, sochařství nebo modelářství.

Školení probíhá vždy od 9,00 do 16,00 hodin ve školicím středisku „Centrum 3D digitálních technologií" MCAE Systems, Knínická 1771, Kuřim. Přihlášení je nutné nejpozději 5 pracovních dnů před vypsaným termínem. Minimální počet účastníků školení je 5 osob, v případě větší skupiny doporučujeme předběžnou osobní domluvu. Jednotlivá školení jsou seřazena podle zaměření - viz výše.

Na veškeré Vaše dotazy rádi odpovíme na tel. 549 128 811, e-mail: skoleni@mcae.cz

Semináře

Účastníci seminářů (uživatelé i široká veřejnost) získávají přehled o inovativních metodách, seznamují se s novinkami a neformálním způsobem si vyměňují své zkušenosti. Součástí každého semináře jsou praktické ukázky aplikací - workshopy.

Školicí středisko

Moderní školicí středisko „Centrum 3D digitálních technologií" vzniklo v roce 2007 za pomoci strukturálního fondu ES v rámci Operačního programu Průmysl a podnikání. Projekt je spolufinancován Evropským fondem pro regionální rozvoj a Ministerstvem průmyslu a obchodu ČR. Bylo navrženo tak, aby bylo možné organizovat vzdělávací aktivity jak pro větší (50-60 osob), tak pro menší (10-15 osob) počet účastníků. Je kompletně vybaveno audio a videotechnikou. Jen v roce 2009 prošlo školicím střediskem v rámci jednodenních školení na 125 osob z bezmála 20 firem, dalších 750 osob ze 175 firem se zúčastnilo seminářů a dalších akcí.

Kapacita

 • pracovní místa s PC - až 8 osob
 • konferenční sál - až 60 osob

Související obrázky

Vyjádření našich klientů

 • Dobrý den, chtěl jsem Vám poděkovat za vstřícné jednání a za včasné doručení 3D tiskárny Mojo. Dnes jsme na ní poprvé zkoušeli...

  Tomáš Hovorka zástupce vedoucího oddělení technické kontroly, ELLA-CS, s.r.o., Hradec Králové

 • S 3D tiskárnou jsme velice spokojeni. Tiskárna nám slouží při vývoji nových (většinou plastových) dílů v automobilovém průmyslu, a...

  Lukáš Svoboda, Bc vývojový konstruktér, Mann + Hummel Service s.r.o.

Další

Aktuality

 • Pozvánka na MSV NITRA | 24.–27.5.2016

  16 / 05 / 2016

  Události

  Vážení obchodní přátelé, srdečně vás zveme k návštěvě našeho stánku na Mezinárodním strojírenském veletrhu, který se koná ve dnech 24. - 27. května 2016 ve výstavním areálu Agrokomplex Nitra (SK). Neváhejte a přijďte...

 • Nový ATOS ScanBox Series 7 a 8 pro měření velkých dílů

  06 / 05 / 2016

  Produktové novinky

  MCAE Systems rozšiřuje nabízenou produktovou řadu automatizovaných měřicích systémů ATOS ScanBox od společnosti GOM o řadu označovanou jako 7 a 8. Tyto řady plně vyhovují požadavkům automobilového průmyslu, zejména pokud jde o...

Další aktuality