MCAE Systems uvádí na trh novou generaci 3D tiskáren Stratasys Fortus

07 / 12 / 2016

Velkoformátový výrobní systém Stratasys Fortus 900mc splňuje nejvyšší nároky produkční 3D tiskárny - velkou kapacitu, přesnost a opakovatelnost. Navíc umožňuje 3D tisk z nového materiálu Stratasys FDM Nylon 6 a využívá tiskový software GrabCAD.

Fortus 900mc - výroba dílů v malých sériích

Fortus 900mc je nejvýkonnější výrobní systém s technologií FDM, který je vhodný i pro malosériovou, přímou digitální výrobu. Produkuje pevné a odolné funkční prototypy, výrobní přípravky, nástroje i koncové výrobky v malých sériích.

Nová generace těchto osvědčených výrobních systémů si udržuje vysokou přesnost a spolehlivost. Nový Fortus 900mc nabízí efektivnější pracovní postupy a snazší monitoring probíhajících úkolů včetně vnitřní kamery a tiskového softwaru GrabCAD.

Osvědčená mechanika jádra původního systému Stratasys Fortus 900mc zůstává nezměněna, je pouze doplněna o nové funkce, které zlepšují celkový uživatelský dojem. Již dříve představený, volitelný Acceleration Kit, zrychluje a zefektivňuje systém díky rychlé extruzi materiálu, čímž se velké díly tisknou rychleji. Stratasys Fortus 900mc využívá průmyslové termoplasty včetně nově uvedeného materiálu FDM Nylon 6.

Tiskový software GrabCAD

Tiskový software GrabCAD nabízí rozsáhlou kompatibilitu s FDM 3D tiskárnami Stratasys s cílem správy 3D tisku v éře digitální výroby směrem ke konceptu Průmysl 4.0. Tato cloudová aplikace dokáže nativně načítat CAD soubory a snižuje potřebu konverze do STL souboru díky možnosti nahrávání CAD dat přímo do výrobního systému.

 • Výrazné zefektivnění pracovních postupů od návrhu po 3D tisk
 • Vzdálený monitoring, plánování úloh i reporting
 • Pokročilé nastavení spotřeby materiálů
 • Funkce pro efektivnější využití zásobníku a rozvržení tisku

Nový materiál Stratasys FDM Nylon 6

Díky své pevnosti je skupina nylonů jednou z nejpoužívanějších termoplastů v tradiční výrobě. Tento průmyslový materiál je používán v celé řadě aplikací, které vyžadují vysokou pevnost v tahu. Stratasys FDM Nylon 6 nabízí nejlepší kombinaci pevnosti a tuhosti mezi současnými FDM materiály Stratasys.

Použití materiálu Nylon 6

 • Rychlé a spolehlivé testování pevných prototypů z hlediska usazení, funkce i odolnosti. Přínos: vyšší produktivita, účelnější pracovní postupy a snazší monitorování pracovních úkolů při plnění výkonnostních požadavků velkých prototypových center nebo výrobních hal.
 • Zakázková výroba upravených (optimalizovaných) dílů z průmyslových termoplastů, které jsou odolné a opakovatelné pro aplikace jako je výroba přípravků a nářadí. Přínos: optimalizace objemu výroby a vytváření účinných a nákladově efektivních řešení.
 • Výroba pevných a často i rozměrných dílů dle požadavků zákazníka, od koncepčního testování až po výrobní přípravky určené pro výrobní haly, nářadí a různé koncové díly. Přínos: flexibilní výrobní systém, který dokáže pracovat s několika průmyslovými materiály.

 

 
Související obrázky

Vyjádření našich klientů

 • Od firmy MCAE Systems jsme zakoupili 3D tiskárnu uPrint PLUS pro projekt "Centrum pro výuku a prezentaci hi-technologií", který je zaměřen...

  Ing. Marek Mahdal správce ICT a zařízení, Střední průmyslová škola Uherský Brod

 • Spolupráce této společnosti s designéry na Fakultě strojního inženýrství má již dlouhodobější charakter a přináší oboustranně...

  doc. akad. soch. Ladislav Křenek, ArtD.

Další

Aktuality

Další aktuality