3D skenery (GOM)

 • ATOS Triple Scan

  ATOS je mobilní bezdotykový optický 3D skener firmy GOM určený pro nejrůznější aplikace. Jeho vysoká výkonnost, velké rozlišení a široká flexibilita měřicích objemů umožňující přesnou a efektivní kontrolu kvality výroby (Quality Control), ukládání optimalizovaných dat z design aplikací, skenování poškozených tvarových vložek a celých sestav lisovacích nástrojů a vstřikovacích forem. Nejširší využití systému ATOS je v oblastech CAD, CAM a FEM, kde je vyžadováno měření reálných objektů a jejich následné srovnání s teoretickým modelem. Všechny systémy ATOS mohou být doplněny o počítačem řízený rotační stůl, což je vhodné pro opakovaná měření stejných dílů. V případě požadavku plné automatizace měření je k dispozici počítačem řízený průmyslový robot.

 • ATOS Compact Scan

  ATOS Compact Scan je moderní 3D skener, který v jedinečném kompaktním designu a za dostupnou cenu spojuje nejmodernější technologii ATOS Blue Light a špičkový software. Tento lehký a kompaktní skener je vyroben ze součástí vysoké kvality a zajišťuje rozhodující adaptabilitu pro nejrůznější aplikace a prostředí, zejména v úzkých a stísněných prosto-rách. Dokáže rychle proměřit odlitky, designérské modely, formy, vstřikované díly, interiéry automobilů, prototypy a mnoho dalších objektů.

 • ATOS Core

  ATOS Core je nový. ATOS Core je jiný. Nejnovější člen rodiny ATOS – zařízení ATOS Core – je systém pro měření 3D souřadnic speciálně navržený pro malé a středně velké objekty. Zařízení ATOS Core využívá průkopnickou novou technologii a skener tvoří jádro pro rozsáhlou řadu měřicích úloh, jako je 3D skenování, kontrola kvality a plně automatizované měření a inspekce. Zařízení ATOS Core rozšiřuje skupinu produktů ATOS, která nyní pokrývá celou řadu dalších klíčových aplikací.

 • ATOS Scan Box

  ATOS ScanBox firmy GOM, měřicí jednotka typu plug&play, přináší zcela nový standard automatizace 3D měření a inspekce. Jedná se o samostatnou mobilní buňku složenou ze standardizovaných a optimalizovaných komponentů, která vyžaduje pouze jedno připojení do elektrické zásuvky a místo o výměře několika málo metrech čtverečních.

 • Tritop

  TRITOP je přenosný optický měřící systém určený k přesnému bezkontaktnímu měření polohy diskrétních bodů, kontrastních čar (prostřihů, ostřihových hran plechu, nakreslených čar na objektu) a viditelných značek na měřeném objektu. Tato mobilní technologie nabízí efektivní měření pro aplikace kontroly kvality, deformačních analýz a digitalizace. Moderní interface softwaru je uživatelsky velmi příjemný a intuitivní.

Základní rozdělení systémů ATOS

  ATOS Compact Scan 2M ATOS Compact Scan 5M
Systém ATOS
Compact Scan
ATOS
TripleScan
Rozlišení CCD čipu 2 x 2 000 000 - 5 000 000 2 x 5 000 000 - 12 000 000

Plocha měření (mm²)
40 x 30 -
1200 x 900
38 x 29 -
2000 x 1500

Hustota bodů (mm)
0,01 - 0,62 0,01 - 0,79
Počet naměřených bodů na jeden záběr 2 - 5 milionů 5 - 12 milionů
Technologie modrého světla ano ano
Triple Scan ne ne
High End PC ano ano
Notebook ano ano
Řídící jednotka skeneru external internal
Laserové odměřování vzdálenosti ano ano

Související obrázky

Soubory ke stažení

Aktuality

Další aktuality

Vyjádření našich klientů

 • Od firmy MCAE Systems jsme zakoupili 3D tiskárnu uPrint PLUS pro projekt "Centrum pro výuku a prezentaci hi-technologií", který je zaměřen...

  Ing. Marek Mahdal správce ICT a zařízení, Střední průmyslová škola Uherský Brod

 • Spolupráce této společnosti s designéry na Fakultě strojního inženýrství má již dlouhodobější charakter a přináší oboustranně...

  doc. akad. soch. Ladislav Křenek, ArtD.

Další