3D metrologie v procesech tváření plechových výlisků | Série mezinárodních seminářů 2017

27 / 02 / 2017

Semináře GOM, které MCAE Systems pořádá začátkem roku 2017 postupně ve 4 městech České i Slovenské republiky, jsou součástí série mezinárodních akcí na téma 3D optické metrologie a jejího využití v procesu lisování plechu. V rámci těchto seminářů se přední průmysloví výrobci z celého světa podělí o své zkušenosti s optickou metrologií. Nabízíme vám možnost být u toho!

3D optická digitalizace a inspekce plechového výlisku

Cílem této unikátní řady seminářů společnosti GOM je sdílení zkušeností a zprostředkování znalostí v oblasti 3D optické metrologie. Standardní náplní jsou přednášky o praktických zkušenostech od zástupců předních místních firem. Semináře se tak stanou místem setkání nejen konstruktérů a výrobců lisovacích nástrojů, ale i odborníků z oblasti výzkumu a vývoje, výroby a zajišťování kvality výroby z celého světa.

 

 

Termíny seminářů (vždy 10:00-15:00 hod.)

26. 1. 2017 - Mladá Boleslav

Hala MCAE Systems
Plazy 126, 293 01 Mladá Boleslav
JIŽ PROBĚHLO

23. 2. 2017 - Ostrava

Seminární Centrum Akademie
Hrušovská 2654/16, 702 00 Ostrava-Přívoz
JIŽ PROBĚHLO

2. 3. 2017 - Kuřim

Budova MCAE Systems
Knínická 1771/6, 664 34 Kuřim

23. 3. 2017 - Trnava

Centrum excelentnosti CAMPUS MTF STU - CAMBO
Jána Bottu č. 2781/25, 917 24 Trnava
Slovenská republika

Další informace a registrace ZDE. Semináře jsou bezplatné.

3D metrologie v procesech tváření plechových výlisků

Měřicí systémy GOM se používají při lisování, ohýbání, tažení a tváření plechových výlisků k zajištění trvalé kvality procesu výroby: od určování materiálových vlastností přes rychlejší zapracování nástroje a první inspekci výrobku až po průběžnou kontrolu sériové výroby a analýzu trendů odchylek.

Pomocí systémů GOM lze získat přesné materiálové charakteristiky jako je např. limitní křivka tváření (FLC), která je potřebná při návrhu a simulacích plechových výlisků. Během zapracování lisovacího nástroje je u plechových výlisků kontrolován jeho tvar, rozměr a materiálové vady: geometrie dílu, odpružení, ostřih, poloha otvorů, tloušťka materiálu a reálné deformace vůči limitním hodnotám (FLD). U kontroly kvality sériové výroby je možné všechna měření a inspekci automatizovat.

 

Související obrázky

Vyjádření našich klientů

  • Od firmy MCAE Systems jsme zakoupili 3D tiskárnu uPrint PLUS pro projekt "Centrum pro výuku a prezentaci hi-technologií", který je zaměřen...

    Ing. Marek Mahdal správce ICT a zařízení, Střední průmyslová škola Uherský Brod

  • Spolupráce této společnosti s designéry na Fakultě strojního inženýrství má již dlouhodobější charakter a přináší oboustranně...

    doc. akad. soch. Ladislav Křenek, ArtD.

Další

Aktuality

Další aktuality