3D měření deformací (GOM)

 • Tritop Deformation

  TRITOP DEF je přenosný optický měřící systém určený k přesnému bezkontaktnímu měření polohy diskrétních bodů. Na základě těchto informací je schopen vypočítat 3D posunutí a deformaci měřených objektů a komponentů. Nahrazuje konvenční měřící systémy a zaznamenává posunutí a deformace bez kabeláže, senzorů a bez zasahování do objektu. Moderní interface softwaru je uživatelsky velmi příjemný a intuitivní.

 • Aramis

  ARAMIS je bezkontaktní měřicí systém firmy GOM pro měření reálných 3D deformací. Výsledkem je barevná mapa rozložení deformací na objektu zatěžovaném buď staticky nebo dynamicky. Proces měření může být spouštěn v pravidelných časových intervalech (např. s prodlevou 1s) nebo může být řízen externím signálem (např. ze zatěžovacího stroje). Maximální rychlost snímkování může být až 4000 snímků za sekundu u systému HS. Při měření rotačních objektů se dá propojit více systémů ARAMIS do jednoho měřicího systému.

 • Argus

  ARGUS je bezkontaktní optický systém pro měření 3D deformací plechu při lisovacím procesu. Původně byl vyvinut pro automobilku Renault, nyní je používán ve všech lisovnách této automobilky stejně tak jako u většiny jejich dodavatelů a výzkumných institucí po celém světě.

 • Pontos

  PONTOS je mobilní optický systém pro dynamické měření pohybu diskrétních bodů, vibrací a deformací. Systém je často používán při testovacích měřeních v automobilovém a leteckém průmyslu. Pontos je vybaven dvěma kamerami, které jsou synchronizovány a zaznamenávají snímky ve stereo nastavení. V těchto snímcích jsou zachyceny a graficky zobrazeny 3D souřadnice referenčních značek a jejich posunutí v různých deformačních stavech během zatížení objektu.

Související obrázky

Aktuality

Další aktuality

Vyjádření našich klientů

 • Dobrý den pane Drápelo, rád bych Vám poděkoval za přístup Vaší firmy k obchodnímu případu nákupu skenovacího přístroje ATOS....

  Libor Veverka Předseda dozorčí rady Prague Casting Services a.s., jednatel PRAGUECAST s.r.o.

 • Dobrý den, chtěl jsem Vám poděkovat za vstřícné jednání a za včasné doručení 3D tiskárny Mojo. Dnes jsme na ní poprvé zkoušeli...

  Tomáš Hovorka zástupce vedoucího oddělení technické kontroly, ELLA-CS, s.r.o., Hradec Králové

Další